Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7hetes kismama vagyok, Panadol...

7hetes kismama vagyok, Panadolt lehet szedni fejfájásra?

Figyelt kérdés
2011. nov. 19. 08:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
23%

nem


de a panadolon rajta kellene lenni.


épp most utazunk el nyaralni és 8 hetes vagyok. bent voltam a patikában hogy vegyek láz és fájdalomcsillapítot, ha esetleg valami lenne. Azt mondta a patikus hogy 12-ik hét alatt igazából semmi nincsen. Egyik gyógyszer hatása sincs tesztelve 12-ik hét alatt, de az biztos hogy a szervek kifejlödésében a 12-ik hét alatti gyógyszeres kezelések hatással vannak. 12-ik héttöl már lehet paracetamolt szedni.


Habár én vettem azért egy doboz paracetamolt, de csak akkor veszem be ha olyan lázam lesz amit nem tudunk levinni. (ilyen nem lesz)

2011. nov. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
úristen ....:S
2011. nov. 19. 08:57
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A Panadolban is paracetamol van (ugyanúgy mint a Rubophenben vagy a Saridon tablettában) csak más cég gyártja. Ha fájt a fejem én is ezt vettem be(és gondolom más is a terhessége alatt). Viszont a 12.hét alatt ha nem muszály tényleg jobb a gyógyszereket kerülni. De bajt biztos nem csinál (gondolom nem heteken át szeretnéd szedni...)
2011. nov. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
32%
ha bajt nem csinálna akkor nem óvnának a 12-ik hét alatt töle.
2011. nov. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
40%
Cataflam- ot lehet egyedül, de azt is csak az első két trimeszterben.
2011. nov. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Kék panadolt lehet mert abba paracetamol van ami nem árt a babának, kivétel, ha túladagolod.... Cataflamot Isten ments hogy bevegyél....amúgy ha nem vagy benne biztos a gyógyszerész mindenkinél jobban tudja. De egyébként én csak a kék panadolt ajánlom. Én is azt szedem néha-néha.Orvos és gyógyszerész is ezt javasolta.
2011. nov. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

09:02


Most néztem meg a tájékoztatót, azt írják kérdezze meg orvosa véleményét! Aki azt fogja mondani nyugodtan vedd be ha nagyon fáj!

Nos, ha egy gyógyszert nem lehet szedni terhesség alatt, arra egyértelműen rá van írva. A terhességed alatt nem fogsz olyan szerrel találkozni amira ne lenne ráírva, hogy terhesség alatt kérdezze meg orvosa véleményét...így védik magukat a gyógyszergyárak. Sok kismama van akinek fáj itt-ott és bizony beveszi a paracetamol tartalmú szert, ha okozna valami gondot akkor az már kiderült volna-és rá lenne írva!Köztudott, hogy pl az ibuprofen (Advil, Algoflex, Nurofen) és metamizole (Algopyrin)tartalmú fájdalomcsillapítókat nem engedik szedni terheség alatt(de ezekre valóban ráírják egyértelműen, hogy nem javasolt alkalmazni terhesség alatt).

2011. nov. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%
Én soha semmit nem vettem be a terhességem alatt, pedig fejfájós vagyok. Egyszer olyan fejfájásom volt, hogy már az ügyeletre is hányva mentem, na akkor belémvágtak egy Algopirin injekciót.
2011. nov. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a háziorvosom írt fel Algopirynt.Azt mondta semmi mást nem szedhetek ezen kívül.Egyszer elfogyott, és nagyon fájt a fejem, a páromat elküldtem gyógyszertárba, ott elmondta, hogy terhes vagyok, és 1 kék panadolt nyomtak a kezébe.
2011. nov. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is Algopirynt kaptam, ha belázasodnék, egyik nap bevettem fejfájásra egyet.

Nem gondolnám, hogy eggyel olyan nagy kárt okoztál, de hívd fel a dokit. Az sem jó, ha nem veszel be semmit.

9+6 hkm

2011. nov. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!