Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van mindig fehérje a...

Miért van mindig fehérje a vizeletemben?

Figyelt kérdés
Ha megyek a védőnőhöz ő mindig talál egy pici fehérjét a vizeletben. Nem vagyok felfázva ,vagy kifázva, akkor mitöl lehet? Ez végig fogja kisérni a terhességemet? 26 hetes kismami.
2011. dec. 12. 18:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Terhességi toxémia egyik tünete.
2011. dec. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

*lehet.


Ez kimaradt belőle. Nem is értem, hogy a védőnőd miért nem tájékoztatott erről téged. Vagy a kezelőorvosod.

2011. dec. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Remélem a vérnyomásod nem magas, és nem vizesedsz.

Ugye ezt az orvosod is tudja? Mármint a fehérjét a vizeletedben.


Remélem nem toxémia!

2011. dec. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Egyenlőre azt sem tudom mi az a terhességi toxémia?

Nagyon kevés szokott lenni , de mindig mondja a védőnőm.

A vérnyomásom nagyon alacsony. Ma is 90/50 volt.

2011. dec. 12. 19:15
 5/11 anonim ***** válasza:
Az első terhességemnél mindig volt a vizeletembe azt mondta a védőnő biztos felfáztam...hát azért folyamatosan nem lehet hónapokig felfázva az ember akkor azt mondta toxémia gyanús lehet....hát az egy dolog,hogy minimálisan se vizesedtem be,de az amúgy is nagyon alacsony vérnyomásom a terhesség végére érte el a normál értéket
2011. dec. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

holnap első dolgod legyen elballagni a szülészedhez! Ha terhességi toxémiád van, akkor az nem játék! Főleg a gyermeked szempontjából nem!

Nem megrémiszteni akarlak, de nem normális az állandó fehérje.

Ha tudsz mérj vérnyomást reggel éhgyomorra, majd evés után is. Valamint figyeld, hogy mennyire vizesedsz be!


Írd majd meg mi történt!

2011. dec. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
fehérje vagy fehérvérsejt van benne?
2011. dec. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Ez azért van, mert mielőtt leadod a vizeleted, "ott lent" nem tisztálkodsz, és ahogy pisilsz, belekerül! Nekem is ez volt! Vegyél nedves törlőkendőt, jól töröld meg magad, a combodat is belül, és nem lesz benne!
2011. dec. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Legkozelebb vigyel otthonrol vizeletet ugy, hogy elotte zuhanyozol kozvetlenul es torolkozes utan pisilsz kis uvegbe. Ezt nezesd meg.

Meg regen, amikor nem voltam kismama egyaltalan, akkor mondta nekem a nogyogyasz, hogyha barmi miatt vizeletet kell adni es errol elore tudok, akkor igy csinaljam, mert nagyon-nagyon gyakori, hogy gyorsan, a rendeloben felfogott vizeletben feherje van. Ez normalisnak is tekintheto, hiszen sima huvelyi folyas is kerulhet bele. Szoval mondta az orvos, hogy ezzel egy-egy plusz kort megelozhetek.

Egyebkent tisztalkodom rendesen, nem errol van szo, de megis mindig igy csinaltam. Ha gyorsan kellett adni, akkor pedig torlokendovel pisiles elott teljesen, de teljesen szarazra toroltem magam.

2011. dec. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

az utolsóval értek egyet :-) nekem is volt ilyen, aztán a védőnő mondta, hogy:

- nedves törlőkendővel előtte "tisztálkodni"

- és/vagy pici pisit elengedni majd a "tiszta" vizeletből mintát felfogni

ezek után többé nem fordult elő nálam sem


Ha nincs magas vérnyomásod és nem vizesedsz, akkor ez nem toxémia (ami amúgy eléggé veszélyes dolog, ahogy előttem is írták, de inkább a 3. trimeszterre jellemző)

2011. dec. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!