Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32hetes várandós vagyok és...

32hetes várandós vagyok és amikor oldalt fekszem folyton rúgkapál a babám. Ha háton fekszem nyugodt. Fáj neki, kellemetlen, esetleg nyomom, vagy így szereti?

Figyelt kérdés
Tudom furcsa kérdés, de nem tudom eldönteni mit akar mondani ezzel...A legrosszabb hogy én meg csak oldalt tudok aludni... Előre is köszönöm a megtisztelő válaszaitokat! :)
2011. dec. 13. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Szióka!


Nekem oldala válogatja. Ha jobb oldalon fekszem, akkor nyugi van, ha bal oldalon (elvileg ugye úgy kéne), akkor nagyon tiltakozik. Arra állnak a kis végtagjai, gondolom nem jó neki :) Ha viszont alaposan kipárnázom magam (hasam és a derekam alatt), akkor nincs gond egyik oldalon fekvéssel sem.


Háton én megfulladok, és több helyen is olvastam, hogy nem jó (persze ez is lehet csak "urban legend" :))


Egyébként lehet, hogy csak játszani akar ;)

2011. dec. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Remélem hogy csak mókázik :) nem szeretném összenyomni a szívem szakadna meg ha meglátszana rajta... nekem is oldala válogatja amúgy, jobb oldalt van rendben (lehet akkor van háton?) bal oldalt meg szörnyen matat! :D mintha túrni akarná fel magát a kis kezeivel!
2011. dec. 13. 19:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Tényleg olyan túrás-érzés :))


Próbáld ki, hogy puha kispárnát teszel a pocid alá, mikor bal oldalon vagy, nekem bele szokott telni pár percbe a tökéletes pozíció megtalálása, és olyankor megnyugvás van. A derekam alá csak azért teszek kispárnát, hogy egyensúlyban legyek :)


Meg ugye már nagy babácskák, kevésbé férnek el, gondolom azért is háborog a kis lelkük :)


Jó éjt! :)

2011. dec. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Ha bal oldalra fekszel, akkor terheled a belső szerveidet egyébként is, ha nem vagy terhes. Illetve terhesség során ilyenkor a legjobb az ellátottsága a lepénynek, így sokkal több tápanyag jut a babának, ezért érzed hogy jobban ficánkol.

Ha a hátadon fekszel, akkor elnyomhatod a lepényt (a baba súlya, magzatvíz, stb.) illetve azt a fő eret, ami a lepényt látja el, így a babád nem jut annyi tápanyaghoz.

Ezért nem szokták javasolni már így a vége felé a háton fekvést.

Jobbra feküdve pedig alap helyzetben is mivel jobb oldalt vannak leginkább a hasüregben a szervek, így azt jobban "nyomod" ha arra fekszel.

2011. dec. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha bal oldalra fekszel, akkor NEM terheled
2011. dec. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hehe, tegnap este megcáfolta a Fiacskám az általam írtakat, most jobb oldalra fekve is tombolt :) Lehet hanyatt volt? :)


Bocs az offért, szép napocskát :)

#1&3

2011. dec. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem is nagyon változatos :) Különös hogy egyszer így egyszer úgy reagál egyik másik oldalra :) Köszönöm a válaszokat :)
2011. dec. 14. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!