Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyedül vagyok azzal a gondola...

Egyedül vagyok azzal a gondolattal, hogy sok anyuka teljesen fölöslegesen teszi ki a gyerekét az ultrahang vizsgálat kellemetlen hatásainak?

Figyelt kérdés

hogy lehet megható egy fekete-fehér monitoron pacákat nézni. tényleg nem értem, hiszen érzik hogy mozog rá tudnak hangolódni a gyermekükre, minden adott ebben az időszakban a lelki kiteljesedéshez, akkor miért érzik sokan megnyugtatónak? olyan bizalomhiányos hozzáállás...

nem akarok senkit megbántani, csak nem értem!


2011. nov. 30. 22:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
33%
Én csak a kötelezőkön voltam, ilyen ok miatt nem mentem 4D-re.
2011. nov. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%
Látják hogyan fejlődik a baba :)
2011. nov. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy annak a kevés ultrahangvizsgálatnak annyi kellemetlen hatása lenne. Azon kívül, ha vártál már babát, tudod, hogy az uh diagnosztikai eljárás, azt nézik, megvan-e minden szerve, jól működnek-e, rendben van-e a szíve stb. Baromira nem arról szól, hogy ráhangolódjunk a gyerekre.

Barátnőmnél például 34 hetesen egy rutin ultrahangon derült ki, hogy életveszélyben van a babája, azonnal ki kellett venni császárral, és még utána heteket volt az intenzíven. A szívével volt probléma. Most már kétéves, makkegészséges, de ha kimarad a vizsgálat, pusztán a "lelki kiteljesedés" nem mentette volna meg az életét.

2011. nov. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak a kötelezőre mentem el.Ám milyen kellemetlen hatásokra gondolsz?
2011. nov. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Én a kötelezőkön és egyszer 4D kívül pluszba egyszer kellett mennem mert vizet találtak a fejébe a fekete-fehér pacákon!!!És alig vártam hogy leteljjen a 2 hét kontrolos idő hogy lássam hogy ott van-e a víz vagy nincs.És szerencsére felszívódott.Na ha ez neked nem megnyugvás akkor biztos még nincs gyermeked.Oké régen nem volt Uh,de most van és akkor is azért csinálják hogy biztonságban legyen a baba.Aki meg többször megy mondjuk 4D-re sem árt vele mint mikor az utcán elsétáll egy füstös buzsmegálló mellett vagy hasonló más egyébb károsanyag kibocsáltó dolog mellett........

Amúgy nem értem a kérdést hogy mi az ami nem tetszik neked??

Én meg ezeket a kiiírásokat nem értem akik ilyen dolgokat tesznek fel hoyg más Önálló emberek mit miért tesznek....

2011. nov. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Az ultrahang nem elsősorban a lelki ráhangolódásról szól, hanem egy orvosi vizsgálat, amikor a magzat egészségi, fejlettségi állapotát nézik. Sajnos még így sem tudnak időben minden fejlődési rendellenességet kiszűrni.

Akinek volt már vetélése, halva szülése, született már beteg babája stb., annak ez egy nagyon megnyugtató vizsgálat, ha mindent rendben talál az orvos. Hiába érzed mozogni a magzatot, attól még nem tudod, milyen fizikai állapotban van.

Nekem pl. nagyon sokat segített emellett a lelki ráhangolódásban is, amikor hallhattam a szívhangját, attól valóságosabb lett az egész.

2011. nov. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Fentebb már leírták, hogy miért hasznos az ultrahang.

Annyit tennék hozzá, hogy nem véletlen tették kötelezővé! Ez nem kívánságműsor, két ember élete is múlhat rajta (baba, anya).

A fizetős 4D más téma, de ott olyan dolgokat is megnéznek pluszban aprólékosan, amit a simán sajnos nem mindig.

2011. nov. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

nem értem milyen ártalmas dologra gondolsz??? Nem naponta ultrahangoznak egy kismamát...

átlagos esetben 3 uh van plusz 4d. szerintem ez messze nem sok 9 hónap alatt.

2011. nov. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tartom fölöslegesnek! Teljesen egyet értek az előttem szólókkal! Még annyit hozzáfűznék, hogy mivel nem volt fogadott dokim, így alig magyarázott el valamit, képet a "pacámról" még kérésemre sem adott. Így elmentem 12 hetesen 4D-re ami szuper volt, itt derült ki, hogy kisfiam lesz,, ráadásul mindent elmutogattak, elmagyaráztak, ráadásul mivel Párocskám nem tudott a munkája miatt eljönni velem UH-ra, így remek meglepetés volt, hogy otthon szemügyre tudta venni az érkező gyermekét, hallhatta a kis szívét dobogni. Én meg már abban a csillogó szempárban láttam az Apa-Fia szoros köteléket! Megemlíteném még azt is, hogy itt legalább megtudták mondani, hogy mije mekkora! Voltam 26 hetesen is amin láthattam, hogy teljesen jól van az Én Drágám, megvan mindene, szépen fejlődik, jól működnek a szervei! Szerintem ez saját megnyugtatásra is tökéletes!!!!! ÉN CSAK ELŐNYÉT LÁTOM AZ ULTRAHANGNAK!!!!!!
2011. nov. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

természtesen nem a kötelező (vagyis szükséges) ultrahagra gondolok, ami azt a célt szolgálja hogy kiszűrjék a vészhelyzeteket, vagy figyeljék a fejlődést.

inkább a babamozira és annak oka érdekel.

önálló emberként fontosnak tartom hogy az enyémmel nem eggyező önálló emberek cselekedeit megértsem, ez a kérdés ezért lett feltéve.


nem bizonyított, vajon a magzatvíz ultrahang által okozott felmelegedésének nincsenek-e későbbi következményei...

2011. nov. 30. 23:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!