Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes terhes vagyok. Ha...

7 hetes terhes vagyok. Ha nagyon fáj a fejem, bevehetek egy Algoflexet?

Figyelt kérdés
2008. márc. 26. 21:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább panadolt vegyél be. Nekem a patikában azt ajánlották.
2008. márc. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Nekem meg azt mondták a patikában,hogy semmilyen recept nélküli gyógyszert nem adhatnak erre,terhesnek.A háziorvosom írt fel algopyrint és azt lehet szedni.Áll.ez nem jut át a placentába.A nődokim is ezt javasolta.De én tűrtem inkább-igaz kiváltottam a gyógyszert,de sosem vettem volna a szívemre ha vmi baja lenne és tudnám,hogy gyógyszert szedtem..Amúgy inkább sztem homeopátiás szert kellene keresgélned ,azt lehet terhesség alatt szedni.25hetes kismama

2008. márc. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Algopirint nem szabad ilyen korai terhességnél, én is 7 hetes voltam mikor kiderült hogy babás vagyok, nagyon fájt a fejem,és a dik azt mondta hogy szigóruan csak panadolt!!!!!!!És azt is csak ha muszály.Az algopirin meg eszi a fehérvérsejtet, és nagyon sok országba be van tiltva ez miatt.Beszélj a dokiddak, mivel itt megoszlanak a vélemények,de szerintem panadolt fog ajánlani.Soksikert 36 hetes kismama
2008. márc. 27. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nekem is Algopyrint adott a doki, hogy ha muszáj, akkor abból vegyek be. Azt mondta, az nem károsítja a babát, feltéve, ha nem marékszámra szedem. De egy-egy szem nem árthat.
2008. márc. 27. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az algoflex magzati károsodást okozhat.D kategóriás gyógyszerészetileg.Tilos szedni.
2008. márc. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nekem meg épp a Panadolt ne javasolták, a hiedelmekkel elentétben az Algopyrinnek alig van mellékhatása. Ennek ellenére az első harmadban ezt sem javasolt szedni. Marad a pihenés, hideg vizes borogatás, esetleg valami gyógynövényes bedörzsölés...
2008. márc. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Van aki a panadolt mondja ,van aki algopyrint.Én megkérdeztem a védőnőmet,aki szerin t lehet bármelyiket, de csak egy-.egy szemet.Viszont a neten sok helyen olvasom algopyrint első 3 hónapban nem lehet szedni.Én a helyedben a Panadol mellett döntenék.
2008. márc. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szia!

A helyedben az első három hónapban nem vennék be semmilyen fájdalomcsillapítót! Inkább feküdj le, és maszírozd meg a fejed. Nekem is volt az elején fejfájásom, majd megőrültem, de nem vettem be gyógyszert. Az összes betegtájékoztatóra az van ráírva, hogy az első három hónapban nem lehet beszedni. Én már 15 hetes vagyok, 2 napig nagyon fájt a fejem, de még most sem mertem bevenni egyiket sem. De te tudod!

2008. márc. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Egyik ezt mondja,a másik meg azt...!

Hidd el,hogy egy-két szem gyógyszer biztos,hogy nem árt!

2008. márc. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Terhességben nem szabad semmilyen pyrinszármazékot szedni!!!

Főleg a fogantatás körül,és az első pár hétben.De ezt akármilyen dokinak is tudni kellene.Mert azonkívül,hogy eszi a vörösvérsejteket,akadályozza egyfajta zsirsav termelődését ami a megtapadáshoz szükséges hormonoknak kell.Magyarul,vetélést okozhat.1-2 szem biztosan nem árt,de nem vagyunk egyformák van akinek kevesebb is elég hogy elvetéljen,jobb nem szedni.A barátnőm fogfájásra szedte,és a 7-ik héten ment el a baba,méghozzá minden görcs nélkül,mert nem tudott rendesen megtapadni.Mi akkor néztünk utána a doki javaslatára,hogy mennyire károsak lehetnek ezek a szerek.

Paracetamol tartalmú szert lehet csak biztonsággal bevenni,de abból is keveset.Pl:Panadol,rubophen...stb...

Boldog babavárást,üdv

2008. márc. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!