Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetes terhes vagyok de...

8 hetes terhes vagyok de megfáztam reggelre. Fáj a torkom és hőemelkedésem van. Ma nincs orvos, és csak algopirin van itthon. Mit tanácsoltok? Bevehetek belőle egyet? Nem lesz baja a babának?

Figyelt kérdés
2010. szept. 23. 12:08
1 2
 1/16 anonim válasza:
50%
Terhesen az algopyrint tanácsos elkerülni!!! És menj el másik orvoshoz , ha nem rendel a Tied. A vizsgálatot mindig a tünetekhez igazítjuk és nem a rendelési időhöz!!!
2010. szept. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Sztem előbb próba teával és ágynyugalommal. Vagy hívd fel a védőnődet,esetleg a nőgyógyászodat...

Én inkább nem kockáztatnék kérdezés nélkül.

2010. szept. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, h az első és a 3. harmadban NEM ajánlott az Algopirin. Ha nem tudsz orvoshoz menni ( bármelyik háziorvos köteles ellátni, ha úgy érzed, szükséged van az orvosi ellátásra? csak táppénzre nem vehet), szóval akkor menj el gyógyszertárba és kérdezd meg, mi az amit biztonsággal szedhetsz! Mézes citromos tea biztos csak segíthet. Amellett sok folyadék és láz esetén lehetőség szerint ágynyugalom!!
2010. szept. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
sztrepszilsz! nekem ezt javasolta a doki. míg nem vagy lázas, ne vegyél be algopirint! viszont ha lázas leszel, többet ártasz a lázzal, mint az algopirinnel.
2010. szept. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Inkább a panadol jobb lenne.

De egy szem algopirintől se lenne bajotok.

Jobbulást.

2010. szept. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%
Utolsó vagyok ismét. Van az előző válaszomban egy felesleges kérdőjel. Bocs.
2010. szept. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is igyál sok teát és borogasd magad vizes ruhával mert a láz nem jó a terhesség első harmadában.

Kérdezd meg a védőnőd az algopirinről.

2010. szept. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ügyelet biztosan van.

Algopyrint inkább ne, csak nagyon indokolt, vagyis lázas esetben szedj. Az orvos és a patikusok is csak sajnálkozva tudnak nézni, ha állapotos és beteg vagy egyszerre.

Torokfájásra jó a Homeogene 9, vagy összetettebb tünetekre a Sinupret homeopátiás bogyó. Ha köhögni kezdesz, a Stodal szirup is hatásos.

A múlt héten én is megfáztam, igaz, hőemelkedésem nem volt, de sok mézes, citromos tea, kamillás gőzölés, ágynyugalom segíti a gyógyulást. Pihenj, aludj, feküdd ki a betegséget, de azért lásson orvos is, nehogy nagyobb baj legyen egy megfázásból.

2010. szept. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem kellene egyből gyógyszerhez nyúlni...
2010. szept. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nekem a doki az első trimeszterben semmilyen gyógyszert nem javasolt. A másodikban már néha 1-1 szem Algopirynt bevehetnék (fejfájásra, de inkább kibírom). Igyál sok teát (pl. csipkebogyó) mézzel és citrommal. Aztán ha holnap van orvos, akkor menj el hozzá, az a biztos.
2010. szept. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!