Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elkaptam a kislányomtól a...

Elkaptam a kislányomtól a taknyolós-köhögős kórt, van rá valami amit bevehetek, nagyon rosszul vagyok?

Figyelt kérdés

Kapar a torkom, a köhögés még csak kezdeti stádiumban van.

Viszont folyik az orrom megállás nélkül, levegőt nem kapok.


Borzasztóan betegnek is érzem magam, tipikusan az az eset amikor régen, babavárás előtt ilyenkor NeoCitrant ittam.


Azt viszont most nem lehet...

Az a baj,hogy tényleg nagyon nagyon rosszul éis érzem magam, szinte az egész arcom fáj, kicsit tán a fülem is.


2011. okt. 15. 23:01
 1/9 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy 27 hetes terhes vagyok.
2011. okt. 15. 23:03
 2/9 anonim ***** válasza:
Tantum Verde szopogatótablettát lehet.Vagy kísérletezhetsz homeóval,akkor viszont nem ajánlott.Náthára sterimar, meg cvitamin.Pont benne vagyunk mi is,a fiamtól kaptam.36km
2011. okt. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szia! nekem is fiam hozta haza, majd a férjem is benyalta- mellesleg neki ráment a tüdejére- én mindennap eszek egy Supradyn-t vagy Multitabs Immunot és kb 2000 mg C vitamint még pluszba! ha nagyon fáj a torkod a Tantum verdének van szopogatósa és befújósa is - mindkettőt lehet a terheség alatt, ja és a jó öreg méz és negró ! én most ezeket eszem felváltva. néha még kis szőlőcukrot is ! ja és egy adag multivitaminos 100% gyümilevet! meg citromot egészben! én most 31. hetes vagyok és nem akarom benyalni ilyen durván mint a fiúk... :)
2011. okt. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

En ugyan jelenleg nem vagyok terhes, de epp most esett at ezen mindket fiam. Orrfolyassal kezdodott, majd masnapra jott a kohoges, nemi rekedtseg.

En Stodalt adtam nekik, nagyon jo volt, azt terhesen is hasznalhatod. Illetve ehhez C-vitamint.

Ha szedsz esetleg Beres cseppet, akkor azt most hagyd abba, amig a nehezen tul nem esel.

2011. okt. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A Stodal-ra az van írva,hogy:


Terhesség és szoptatás ideje alatt alkalmazható-e?

Terhesség és szoptatás időszakában való alkalmazásáról nem állnak rendelkezésre klinikai adatok.


Én nem szeretnék kísérletezni.

A C vitamint pedig gy tudom terhességben nem szabad túlzásba vinni, napi maximum 1000mg, különben magzati súlyvesztést is okozhat.

2011. okt. 16. 14:14
 6/9 anonim ***** válasza:

Aranyos vagy, de akkor viszont itt nem kellene kerdezgetned, hanem fel kellene hivnod a haziorvosodat.

Merthogy a recept nelkul kaphato keszitmenyekre is kb kivetel nelkul ra van irva, hogy meg kell kerdezni terhesseg eseten az orvost az alkalmazasrol, vagy pedig az, hogy terheseken nem vizsgaltak be. Merthogy terhes nokkel senki sem fog kiserletezni, viszont egy teljesen artatlan keszitmenynel sem merik rairni, hogy terhesen hasznalhato, amig nem folyt konkret kutatas. 22-es csapdaja.

Konkretan meg a magnezium tablettara is ra van irva.

Ilyen alapon meg a harsfateat sem ajanlom, ami egyebkent jo, mert ki tudja, hogy mit okoz meg.

Ha van ra lehetoseged es ezt erzed biztos megoldasnak, akkor maradj agyban egy hetig es pihend ki magadbol, de nyilvan ez nem megoldas, ha van nagyobb gyerek.


Esetleg meg itt ez a forum:

[link]

Bar sokra ezzel sem fogsz menni, mert itt is sorban a kulonbozo homeopatias es ehhez hasonlo volumenu keszitmenyeket hasznaljak, ez mind egy kaptafa a betegtajekoztato szempontjabol.

Most poenbol rakerestem es meg a landzsas utifu szirupnak is az van a tajekoztatojaban, hogy meg kell kerdezni az orvost alkalmazas elott...

2011. okt. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A Stodal szirup homeopátiás, úgyhogy nyugodtan szedheted, nem lesz semmi baja a babádnak tőle.

Én már másfél hete szenvedek ezzel a taknyos-köhögős "kórral", és mellé péntek este megfájdult a fülem is. Orvoshoz nem megyek, mert egyrészt nagyon nem tud rá gyógyszert adni, másrészt nem akarok még magamra szedni valamilyen betegséget. A Stodalt iszom köhögésre (nagyon jó, az elején le volt tapadva a "trutyi", 2 nap Stodal ivás után felszakadozott, bár azóta ugyanúgy köhögök, de legalább nincs letapadva). C-vitamint szedek napi 1000 mg-ot, Coryzalia (homeopátiás) bogyó kimondottan megfázásra, és napi 3 gerezd fokhagyma 1 ek. mézben! A fülemre péntek este meleg sót raktam (ha nincs zacskós sód, akkor lehet pl. jégzselét is, csak ugye melegíteni kell), másnapra elmúlt. Így tart már másfél hete, de lekopogom, hogy annyira már nem elviselhetetlen.

2011. okt. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Még a lándzsás útifű szirup jutott eszembe a köhögésre, ezt is lehet terhesség alatt, és rengeteg folyadék (ha lehet az első 1-2 nap meleg, mézes-citromos tea, esetleg hársfa tea).
2011. okt. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szia! a C - vitamint nem állandóan kell szedni! hanem amíg beteg vagy, vagy érzed hogy bújkál benned! én sem állandóan nyomom magamba a 2000mg-ot, csak rövid ideig! max 1 hétig!
2011. okt. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!