Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi diabétesz esetén...

Terhességi diabétesz esetén étkezés után egy órával ha 6mmol/L alatt van az érték az már nem megy feljebb? Az jó? Vagy mikor kell mérni?

Figyelt kérdés
Eddig mindig étkezés után egy órával mértem, maximum 6 mmol/l volt a vércukorérték, de volt olyan, h kiváncsiságból rámértem egy óra múlva, és alig ment lejjebb. Vagy ha napközben 5-6 között mozog ez a szám, az jó? Nem lesz gond?
2008. márc. 27. 09:31
 1/8 anonim ***** válasza:
egy orvosi oldalról másolom be:"Fontos tudni, hogy a vércukorérték akkor jó, ha az éhgyomri (étkezés előtti) érték 4-7 mmol/l között van, illetve étkezés után 1 órával nem haladja meg a 9 mmol/l-t. Ez a váltakozva mért érték jobban mutatja az anyagcsereállapotot, mint a csak éhgyomri érték"
2008. márc. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
kösziii, nem tudnád belinkelni nekem ezt az oldalt? :) köszönöm szépen!!!!
2008. márc. 27. 10:09
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez mind igaz, amit az előző válaszoló írt, csak a terhességi diabetesben egy kicsit szigorúbbak az értékek. Az, hogy nem ment eddig 6 mmol/l felé az értéked, az jónak számít, és e fölé ne nagyon menjen. Szerintem csinálj mindent úgy, ahogy eddig. De azt is fontos tudnod, hogy az étkezés utáni értéket minden esetben az utolsó falat lenyelése után másfél órával kell mérni, az ad reális értéket.

Üdv:32 hetes kismama

2008. márc. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

első válaszóló vagyok.sajnos nemtudom már melyik oldalon volt, a multkor néztem épp utána és csak ezt a részt mentettem el :( bocsi

boldog babavárást

2008. márc. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

nem baj, ez is elég, legalább nem gyötröm magam vele tovább :)

Boldog babavárást nektek és köszönöm!

2008. márc. 27. 11:12
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!!

Ezek az értékek nagyok jók!Én már inzulinnal kezelt terhességi diabeteses vagyok,már az elejétől kezdve!Figyelj a szénhidrát mennyiségekre,a napi 5 szöri étkezésre,a mozgásra.Mindenképpen az a fontos,hogy az értékek 7mmol/l alatt legyenek!!Nem lesz semmi baj ezekkel az értékeiddel!!

További szép napot!!

2008. márc. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Miért kell magad inzulinnal is kezeltetni? Milyen értékeid voltak, és milyen időközönként mérted? Nagyon sajnálom az inzulinos kismamákat, én is nagyon félek ettől, de a baba érdekében bármire hajlandóak vagyunk és akkor nem lesz semmi gond. Igaz? :)
2008. márc. 27. 18:24
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia.Én is sajnos terhességi cukros vagyok.Nekem napközben 4-5-5.5 között mozognak a cukraim.1szer mértem 6.6ot de akkor elszámoltam az ebédet...Engem ilyen értékek mellett inzulinnal fenyegetnek a kórházban,és hetente vissza kell mennem a diabetológiára,pedig elég sok értékem 3-sal is kezdődik.Amit én nem értek,velem miért szórakoznak......
2008. márc. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!