Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szívritmuszavarral küzdő...

Szívritmuszavarral küzdő kismamik, nem féltek, hogy történik veletek valami szörnyűség? Nekem sokszor az jár a fejemben, hogy mi lesz, ha feladja a ketyegőm?

Figyelt kérdés
Folyamatban van a kardiológiai kivizsgálásom,de legszívesebben már holnap megszülnék,annyira félek,hogy bajunk esik!36 hetes vagyok.Tudom,hogy a terhesség kiválthat ilyen tüneteket,de engem ez nem vígasztal.Volt valaki hasonló helyzetben?Hogy bírta?A szülés rendben ment?
2009. máj. 18. 17:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekem is mindig ez jár a fejembe,mert nem csak ritmuszavarom van de alapból magas a pulzusom(már terhesség elött is).És mivel én is sokat gondolkozok rajta főképp hogy közeledik a szülés igy megkérdeztem a dokit és azt mondta hogy ez nem jelent gondot,meg hát fel vannak készülve mindenre.Én is félek hogy birja majd a szivem a szülést.
2009. máj. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok... Azt mondják minden második embernek van szivritmuszavara csak sokan nem is tudnak róla vagy nem foglalkoznak vele. Azért én is kiváncsi vagyok hogy aki már túl van a szülésen ő hogy birta és hogy rendben voltak e?!36+2hetes
2009. máj. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Kíváncsi leszek,hogy mit mond majd a kardiológus jövő héten a szülésre vonatkozóan?Nekem csak terhesség alatt jelentkezetta szívritmus zavar és a pulzusom nem magasabb a terhesség alatt normálisnak tekinthető 95-98-nál,de nagyon parázok ez meg mág rá is tesz egy lapáttal.
2009. máj. 18. 17:43
 4/15 anonim ***** válasza:
Én is aggódom.Bár nincs szívritmuszavarom, de magas a pulzusom, és én is aggódom hogy a babának nehogy baja legyen.Bár nekem még sok van hátra a szülésig(14 hét).De hallottam már olyat, hogy nem ajánlották neki a babavállalást a szíve miatt(nem tudom pontosan milyen betegsége volt), de mégis bevállalta, sőt utána mégegyet, és semmi bajuk nem lett.Pozitív példa, hátha segít.
2009. máj. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.Hát nekem vannak jóval magasabb pulzusaim is.Neked miben nyílvánul meg a szívritmuszavar?
2009. máj. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem a pulzusom ha beindul 120-130között is van néha.Terhesség alatti ritmuszavarra és magas pulzusra meg sok kismama panaszkodik.Nem hiszem hogy bármi gond lesz....
2009. máj. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Néha bedobban egyet-egyet a szívem,olyankor kiver a víz és olyan nagyon furcsa mellkasi érzésem van,néha meg-főleg hirtelen helyváltoztatásnál-úgy elkezd kalapálni,hogy azt hiszem kiugrik a helyéről.Ez utóbbit palpitáció-nak hívják azt hiszem,a másikat meg extrasistole-nek.Olvastam egy oldalon,hogy mindegyik gyakorlatilag normálisnak tekinthető terhesség alatt,mert a szív a fokozott terhelésre így reagál valakinél,de a túl gyakor szívritmuszavart mindenképpen ki kell vizsgálni és szükség esetén kezelni.Ezért mentem én is kardiológushoz,volt EKG-m,szívultrahangom és rajtam volt 24 órán keresztül a Holter készülék is.Jövőhéten értékelik ki az eredményeket.
2009. máj. 18. 17:56
 8/15 anonim ***** válasza:
szia én ugyanebben vagyok és még a billentyüm is lyukas. terhes nem vagyok ( báér nem tudom) most készülünk rá, és nagyon össze vissza megya szivem mindig.. régebben szedettek velem gyogyszert éveken át több fajtát is, de mivel babát akartam (már 3 éve szeretnék) leállitották, mert nem lehet mindegyiket szedni, voltam a kardiologián, holtar is volt azt mondtaa dokinö, nem kell gyogyszer meg egy napra 124 db extra tök normális. ja mondom, neked, azota nem mentem vissza. de nem is az extra a bajom, azt már megszoktam (percenként kb 4 vagy 5 is van állandoan éjjel is nappal is,m pihenéskor a legtönbb), hanem az a baj hogy néha beindul a nyakamban érzem, fél percih is igy rohamokban.. én is korházban dolgouzom, épp ilyen helyen ahol ilyen betegek vannak de persze nekem nem hiszik el hogy bajom van.. minden este kis nyugtatoval alszom el, félek már aludni is..
2009. máj. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Te jó ég!Én meg a napi két-három ilyet is soknak találtam.Ijesztő,az biztos,Én a helyedben felkeresnék egy másik kardiológust is,biztosan van olyan gyógyszer,amit szedhetnél terhesen is,mert így élni az egy rémálom lehet!
2009. máj. 18. 18:09
 10/15 anonim ***** válasza:
17:43 as vagyok.Nekem is volt fennt a 24 órás, és azon nem mutatott ki semmit, mármint ami káros.A vérnyomásom is jó volt, csak a pulzusom ugrott ki néha nekem is 120-130ra.De az átlag pulzus pl. 100 lett.Azt mondta a belgyógyász doktornő hogy ezen ne aggódjak, terhesség alatt szokott ilyen lenni.Hát azért én aggódom egy kicsit, néha úgy bedobogósodik a szívem, azt hiszem kiesik.Remélem nem érzi a baba.Csak nekem izgalom hatására még a vérnyomásom is felmegy.Ilyen ez a terhesség.Jó egészséget nektek.
2009. máj. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!