Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 hetes terhes vagyok, de...

32 hetes terhes vagyok, de még nem voltam fogorvosnál. Gond lehet belőle? Nemrég költöztünk, egyszerűen nem jutottam el a dokihoz .

Figyelt kérdés
2011. dec. 19. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Te dolgod. Azért ajánlatos elmenni, mert terhesség alatt tönkremehetnek a fogak, mivel sok mindent 'kiszív' a magzat az édesanyából.


Ha nincs különösebb problémád a fogaiddal, akkor nem kell elmenned. Max. ha van egy feles 10 perced, akkor egy ellenőrzésre.


Amúgy én elmentem az elején és megcsináltattam azt, amivel volt gond. Azóta sincs gondom a fogaimmal.

2011. dec. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező, ajánlott.
2011. dec. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a fogorvosom mondta, hogy terhesség alatt sem romlanak jobban a fogaink, ha rendesen ápoljuk, úgy mint eddig, és akkor nem lesz baj. Egyébként ajánlott tényleg elmenni, legalább egy ellenőrzésre, ja és a pecsét sem utolsó dolog :). Boldog babavárást :)

23 hkm

2011. dec. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem már van egy 2és fél évesem és most 36+2 napos terhes vagyok. Egyik terhességem alatt sem voltam fogorvosnál. Azért is mert az első terhességemet végigdolgoztam és nem is lett volna időm elmenni az orvosomhoz (szerencsére rendeben vannak a fogaim). De kórházban dolgozom így az ottani fogászokat megkérdeztem, hogy ilyenkor mi a teendő. Nekem is ezt mondták, hogy megfelelő vitaminpótlás és ápolás mellett nem lehet gond. A lányomnál sem volt és most a kisfiamnál sincs probléma. Ápolom a fogaim Elmexel szedem az Elevitet és külön Kalciumot is. Neked is ezt ajánlom. Gondolom, ha lett volna panaszod elmentél volna.

Boldog babavárást!

2011. dec. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem ezer éve nem volt gondom a fogammal a második terhesség alatt pedig mégis fájni kezdett az egyik, kénytelen voltam elmenni meglett a pecsét is és a fogamat is megcsinálták. Attól hogy terhes lettem ugyanúgy ápoltam a fogaimat. De tényleg nem kötelező.
2011. dec. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak ajánlott. Én voltam az első babánál és utána is, semmi nem romlott el a terhességtől. Én szedtem Elevitet és ugyanúgy mostam a fogam mint előtte.

Most is babát várok, de nem biztos, hogy megint elmegyek, mert a 2 évesem mellett semmi időm rá. Majd elmegyek ha megszületett a picur.

2011. dec. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!