Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valamilyen oka annak hogy...

Van valamilyen oka annak hogy a terhesség alatt egyesek hánynak rosszul vannak, másoknál meg semmi? Vagy csak egyszerűen adottság?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 12:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Adottság. Minden ember különbözik. Ez nem csak a terhességre érvényes.
2011. jún. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sőt.

Még csak nem is az hogy az egyénen múlik,hanem a terhességen is.


Ezt azért mondom,mert az első babámmal olyan rosszul voltam az első trimeszterben,hogy csak na.


Most a második babámat várom,és semmi bajom (egy kis álmosságot leszámítva).


A két terhességem teljesen különbözik egyébként mindenben,nem csak abban hogy most majd kicsattanok.


Más dolgokat kívánok (sőt,annyira nem is vagyok kívánós),más ütemben hízok,stb...


Szóval nem is az hogy egyénenként változik ez,hanem terhességenként is!

2011. jún. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hormonháztartás teljesen átalakul, felborul a szervezet addigi rendje, a gyomorsav és még sok minden más. Van aki a változásra így reagál, mások jobban viselik.

Adottság, hogy kit mennyire visel meg, de még egy adott nőnél is változó lehet a különböző terhességek során.

2011. jún. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez terhességenként változik, így csak arra tudok gondolni, hogy a szervezet/hormonháztatrás átalakulása befolyásolja.

Az első terhességem ikerterhesség volt, néha egy-egy nagyon enyhe hányingerrel kb. a 10. hétig. Most egy babával vagyok terhes, a 14. hétig fájt a gyomrom, hányingerem volt, 2 óránként farhaséhes voltam...

2011. jún. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Egy gyerekem van,de nálam nem volt semmi! Pedig vártam,mert a tévében is az láttam hogy aki terhes az hány,rosszul van,kívánós stb. De én ugyan úgy voltam mint előtte. Majd lehet a második babánál másképp lesz,meglátjuk!
2011. jún. 28. 12:38
 6/9 anonim ***** válasza:

Ebben a cikkben sokat irnak rola: [link]


A megnovekedett hcg, osztrogen es pajzsmirigyhormon szint miatt van, pontosabban nem is emiatt, hanem azok miatt az idegi mechanizmusok miatt, amiket ez a novekedes beindit.

Merthogy novekedes mindenkinel van, de nem mindenki reagal rajuk hanyassal, a nem hanyoknal ez a hatas elmarad. Az agy hanyingerert felelos reszeben hcg receptorok vannak, ha megnovekszik a hcg szint, akkor beindul a terhessegi rosszullet. Es igazabol meg most sem tudjak, hogy pontosan miert van az, hogy vagy hany a kismama folyamatosan, vagy szinte alig...


Mondjuk a cikk masodik fele arrol szol, hogy statisztikak alapjan a nem hanyos kismamak kozul minden 5. elveszitette a babat, az emelygok kozul csak minden tizedik, a hanyosok kozul pedig csak minden huszadik.

Mondjuk nagyon furcsak nekem ezek a szamok, mert sok statisztikai tablaval volt mar dolgom, de ilyen szep rendezett eredmeny (5,10, 20) meg soha nem jott ki. Ez pont olyan gyanus eredmeny, mint amikor valaki azt irja a munkaltatoi igazolasra, hogy kereken 90ezer forint a netto bere. A netto ber kb sohasem kerek osszeg... Szoval olyankor mar huzom a szemoldokom es arulasra tippelek. :-)


Mellesleg en ket gyermeket szultem, nulla vetelesem volt, a ket gyerek egeszsegesen, 40. heten, 3-4 kilo kozotti sullyal szuletett, pedig egyetlen egyszer sem hanytam, vagy emelyegtem terhessegeim soran.

2011. jún. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én az első terhességemet végighánytam. A legelejétől a szülés hetéig (a nyákdugó távozása után is). Most vagyok 11 hetes terhes nevetséges, de csak minden szombaton reggel hányok! :) A keresztapám barátnője 15 hetes és még csak nem is émelygeg. Alkati kérés és terhessége válogatja! :)
2011. jún. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de nem jó a link. Nekem teljesen mindentől zavartalan,terhességem volt. A lányom elsőre összejött,és makk egészséges szerencsére! Én nem nagyon hiszek ezeknek a statisztikáknak!
2011. jún. 28. 13:17
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom miert nem muxik a link, nekem behozza innen is az oldalt, de mindegy, mert azt irjak, amit leirtam.

A statisztikak egyebkent nagyon jo kepet tudnak alkotni, en szeretem, ezzel is foglalkozom, viszont a kiforditott statisztikak annyit ernek, mint kb a pletykak. Semmi hiteluk nincs. Lehet, hogy ez megis valamilyen nagyon tudomanyosan alatamasztott dolog, de nekem gyanusak a szamok...

2011. jún. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!