Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Befolyásolja a szoptatás...

Befolyásolja a szoptatás bármilyen szinten egy terhesség kimenetelét?

Figyelt kérdés
9 hós a kislányom és most 5 hetes terhes vagyok. Még szopizik 3x naponta. Mennyire sürgős elválasztani? Még 1 éves koráig szeretném szoptatni.
2011. dec. 20. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, befolyásolhatja. Távol áll tőlem, hogy ijeszgesselek de vannak nők, akiknél a prl vetélést okoz. Ismerősöm a 2.5 éves fiát szoptatta, és többször terhes maradt, de mindig elvetélt, és hiába mondta a nődokija, hogy ha meg akarja tartani a babát, akkor válassza le a nagyobbikat, nem volt hajlandó erre.
2011. dec. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az orvosok szülés után ajánlják a szoptatást, amennyiben lehetséges, mert a szoptatás közben a szervezet oxitocint termel, ami méhösszehúzó hatású, gyorsabban helyrejön a méh.

Viszont ha terhes vagy, akkor az oxitocin miatt beindulhat a vetélés. Nekem is azt mondta a doki, hogy minél hamarabb szoktassam le, ha akarok babát.

Ha meg akarod tartani a kicsit, jobb, ha minél elöbb elválasztod a kislányod. Sokáig tart az elválasztás és még utána sok idő, mire elapad a tejed. Jobb minél előbb.

2011. dec. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
19. hetes terhes vagyok, és még 1x szoptatom a 16 hós fiamat. Nőgyógyásszal és szoptatási tanácsadóval is konzultáltam, akik azt mondták, hogy egy egészéges terhességet nem befolyásol a szoptatás. Amikor terhes lettem 4x szopott a fiam, és ugye egyre érzékenyebb a mellem, már nem esik olyan jól szoptatni, ezért fokozatosan elvettem tőle. Karácsony után elválasztom. Szóval szerintem 1 éves koráig nyugodtan szoptass, de ha görcsölsz utána, barnázol, kellemetlenné válik számodra stb. azonnal hagyd abba! Ha gondolod írj privibe ha további kérdésed van esetleg.
2011. dec. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
57%

A fiam 19 hónapos, és 25 hetes terhes vagyok. Még szopik (azaz csak cicizik, a tejem elapadt a terhesség 18. hete körül).

Eleinte, a 8.-10. hét körül fájt a cicim és méhösszehúzódásaim voltak amikor megindult a tejem, de ezek a tünetek hamar elmúltak.


Egy egészséges terhességnek nem árthat a szoptatás, több ismerősöm szoptatott végig, sőt tandemben is (én is így terveztem). Nyilván, ha veszélyeztetett terhes lennél, az más tészta. De ha téged és a lányodat (pl a megváltozott íze miatt) nem zavarja az állapot, akkor nem kell elválasztani.

2011. dec. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!