Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességem 37. hetében...

Terhességem 37. hetében megszűnik a munkaviszonyom. Kaphatok rendesen tgyást és gyedet?

Figyelt kérdés
Határozott idejű szerződésem van, ami jún. 30-án lejár. Mivel júl 21-re vagyok kiírva, szerintem nem fognak hosszabbítani. 2009 február óta dolgozok, és 40 napot voltam 2010 nyarán álláskeresőin.
2011. dec. 21. 00:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Az álláskeresési feltétele, hogy az elmúlt 5 évből legyen 365 napod. A kérdés az, hogy ha 2012. jún. 30-án lejár a szerződésed, akkor a legutóbbi álláskeresési járadék óta tele-e el 360 nap. Ha igen, az nagyon jó.


Jún. 30: lejár a szerződésed, elmész álláskeresésire, a szülés (vagy előtte 28 nappal) igényled a tgyást az álláskeresési szüneteltetésével, lejár a tgyás visszamész pár napra álláskeresésire, azt újra szüneteltetve igényled a gyedet.


Ha viszont nincs 360 napod, akkor (oltári mázlid van!) mivel a tgyást lehet a szülés előtt 28 nappal igényelni, meg tudod igényelni jún. 24-én. Ekkor még biztosított vagy, ezért jár tgyás. Mivel a tgyás ideje alatt szűnik meg a biztosításod, ezért jár gyed is :)

2011. dec. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bocs, elírtam

5 évből 360 nap

2011. dec. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálam is ugyanez a helyzet! Te is pedagógus vagy? Én június 17-re vagyok kiírva.
2011. dec. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. Most már egy kicsit nyugodtabb vagyok. Igen megvan a 360 napom, hisz 2010 augusztus 16. óta folyamatos munkaviszonyom van.

Az utolsó válaszolónak: igen, én is pedagógus vagyok.

2011. dec. 21. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!