Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinél volt még ilyen? A végén...

H.Orsolya kérdése:

Kinél volt még ilyen? A végén mikor született a pocaklakó?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy: papíron menstruáció szerinti számolásnál február 25-re vagyok kiírva. Aztán a 18. heti uh-n azt mondták a méretek alapján, egy héttel nagyobb,(utána is minden uh-n azt mondták hogy nagyobb), de most már ott tartunk, hogy ma kb. 32 hetesen, közölte a doki, hogy a méretek alapján 36 hetes a pocak picur. Kb. 2400 g. II.érettségű a placenta és kezd nyílni a méhszájam. Most akkor mi van? Mikorra számoljak? Mikor pakoljak be, mert eddig azt hittem jan. közepén ráérek. Ha megszületne a méretei alapján ( már szinte bármikor), akkor is egészséges lesz? vagy még nem fejlődik akkor ki a tüdeje teljesen? Teljesen meg vagyok zavarodva. Nem tudom mit higgyek.

Bár mi ami erről eszetekbe jut kérem írjátok le. Hátha nektek eszetekbe jut még valami, ami nekem nem.

Előre is köszönöm mindenkinek!


2011. dec. 21. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pakolj össze nyugodtan, az a biztos! Nem lesz semmi baj, nekem azt mondta, a dokim, hogy az a hét jelent valódit, amit a Uh mutat. Tehát ne félj, ha az uh szerint érett, akkor nem lesz semmi baja akkor sem, ha hamarabb világra jön! Nekem a fordítottja van egyenlőre. naptár szerint 7 hét 2napos lennék ma, de uh szerint csak 6 hét 1 napos és így is lettem kiírva. Na majd aztán kitudja nekem is mit variálnak majd közben a heteken:)Minden jót és jó babázást!
2011. dec. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek elsővel, szerintem is pakolj össze, és ne aggódj, ha uh szerint elég érett, akkor nem lesz gond, ha 4 hét múlva kibújik:) De lehet rá is húz:D


Elsőnek: én is 7+2 lennék ma, uh szerint 6+6:D

2011. dec. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 34. héten beindult a szülés, de visszatartották. Nagy baba volt, 36 hetesnek mérték. Viszont a dokim azt mondta, ne a nagysága alapján ítéljek, hanem a kora alapján. Kaptam tüdöérlelő szurit, végül a 36. héten született meg, 3300grammal, 53cmrel, de 10 napig kórházban voltunk, nagyon besárgult.
2011. dec. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszaitokat :)
2011. dec. 21. 20:01
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én mensi szerint febr. 28-ra voltam kiírva, majd 12. heti uh után ebből febr. 21. lett. Az 1 hét maradt a 18. uh után is.

December elején voltam pont 29 hetesen genetikai uh-n, ahol közölték, hogy a babám 31 hetesnek felel meg, tehát 2 héttel még hamarabb kellene jönnie.(akkor volt 1680g)

(Én ha a febr 21.-et nézem, akkor ma vagyok 31+1, neked hogy nézhette 32 hetesen?)


A lényeg, hogy én nem a méret alapján meghatározott időpontot nézem, mivel a súly az csak egy becslés az egyéb méretei alapján és ha 6 kilós baba születik, az sem jön feltétlen hamarabb.

Én január elején szeretnék bepakolni, bár írtam egy listát a férjemnek, ha mégsem sikerül, akkor ő az alapján tudjon majd bepakolni és utánam tudja hozni. Most az ünnepek miatt amúgy sem lenne időm bepakolni.

Ha neked van időd, akkor én összepakolnék a helyedbe, végül is a csomag nem kér enni...vagy legalább a listát megírnám.

2011. dec. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

32 hetes úgy vagyok , hogy előre hozták. Nem csak a súly miatt mondta a doki a 36 hetet, hanem az összes méret alapján.

Köszönöm a válaszod.

2011. dec. 21. 20:45
 7/8 krisztivan ***** válasza:
100%
Nálam végig 2 héttel volt nagyobb a fiam.Soha nem számolták azt az időt amit az UH mondott,mindig a mensi alapján volt.A kiírt után 10 nappal kellett inditani mert nem jött volna magától.4430 gr és 61 cm fiam lett.Pakolj be mert az fontos.A többit inkább bízd a természetre,nem fog azért hamarabb jönni mert nagy,ha egyszer még nincs rá készen.Boldog Karácsonyt:-))
2011. dec. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Saját véleményem, hogy legyél összepakolva én is össze vagyok.

Nekem a hivatalos dátumom január 20. volt, most vagyok eszerint a 36. hétben, de éreztem, hogy kicsit előrébb vagyunk.

A 28. heti UH után módosította a dokim január 10.-re a szülést, mert jó nagy a kislányom, nem csak a súlya, minden mérete.

Tegnapi UH adatok szerint pedig a kiscsaj 3400g, Bpd: 9,6 cm. Bármikor megszülethet, bár a méhszáj teljesen zárt.

Én kicsit nagynak gondolom a január 20.-i dátumhoz képest, Ctg-re járok, tele vagyok jóslókkal, úgyhogy várjuk a pillanatot.

Nyugodj meg, rendben lesz a babád, maximum néhány nappal többet kell bent lennetek. Próbálj pihenni, de ha beindul, akkor se ess kétségbe, nála sokkal kisebb babák is teljesen egészségesen jönnek haza.

2011. dec. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!