Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak itt mondod mindig, hogy...

Csak itt mondod mindig, hogy pocak, pocaklakó (cska) meg babóca, és hasonló nyálasságok, vagy otthon, barátaid körében a has, és a gyermek szavakat használod inkább?!

Figyelt kérdés

Néha már sok nekem a nyálömlésből, és azt sem értem, mért többes számban újságolják el az anyukák, hogy ülünk, állunk, eszünk, stb ?

Nem a szerencsétlen gyerek érdeme, hogy fel tudja emelni mondjuk a fejét?


2011. dec. 19. 00:38
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
88%
Én nem használom ezeket a szavakat és többes számban sem beszélek sem itt, sem az ismerőseim körében.
2011. dec. 19. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
83%

A Pocaklakó és Babóca elnevezéseket Én nem használtam és használom, de ha barátok mondják akkor nem utasítom el.

Kisfiamat mai napig Babócának mondja a barátnőm, de szeretetből!

Egyébként soha nem túlozta el senki és mi sem ,,nyálaskodtunk"

Minden a kisember érdeme, így sosem említettük többesszámban ha valamiben fejlődött, főleg hogy fizikailag már rég elvágták a köldökzsinórt!

Azt is utálom, amikor az Én gyerekem fogyatékos, mert pl 6 hónaposan nem akart felállni!

2011. dec. 19. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
64%
Én bizony mondom, hogy pocaklakó, babóca, babuka, picuri, cseppike, gyerkőc, lurkó. Nem beszélek többes számban, mert nem mi mászunk, hanem többnyire csak ő. Viszont tökéletesen megértem, amikor az első gyermekes anyukák újságolják, hogy a babájuk már fölemeli a fejét, kibújt egy fogacskája. Örülnek, hogy gyermekük rendesen fejlődik.Ha téged zavar, kérd meg az ismerőseidet, hogy előtted mellőzék ezen dolgok említését. Nem vagy rá kíváncsi. A többes szám meg általában (bár én nem beszélek többes számban) azért van, mert a baba az anya testéből van és valahogy az ember a születés után is még egy darabig úgy érzi az ő húsa is benne van.
2011. dec. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
53%
Ilyen kérdést mar minek kell fel írni?!!!Mindemki maga donti el hogy hívja a pocakjaban novekedo kisbabat.En szemely szerint Manonkanak hivom itt otthon pedig a neven szolitom.De ha teged ennyire zavar akkor ne olvasgasd a kerdeseket.Nincs jobb dolgod mint hogy ilyenen elakadj.Es mi az hogy szerencsetlen gyerek?????A tied lehet az de maset ne szerencsetlenezd le!!!!!!!Koszi...Egy 39 hetes kismama
2011. dec. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
69%

8:08

Azért ennyire nem kell kiborulni :) mindjárt megszületik a babád, utána jobb lesz.


Engem is zavar egyébként, mikor ennyire átszellemülnek bizonyos emberek. Szerencsére többségében olyan kismamákkal voltam / vagyok körülvéve (néhány kivétel azért akad persze), akik azért nem hagyták el az agyukat.

A nagyobb babámat a nevén nevezem, vagy csak Bébinek hívom (1 éves). Ja, nem "kakilunk", meg nem "6 fogunk van" - rám nézve elég szomorú lenne :D.

A kicsit, aki még úton van, szintén a nevén szoktam említeni. Valahogy nem jönnek a számra ezek a cukimuki kifejezések.

2011. dec. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
77%
A becézgetés nálunk még most is megvan, két éves a fiam. Viszont nevén is szólítjuk sokszor, azt nem lehet becézni, nem is akarnánk. A pocaklakó... szerintem ez aranyos kifejezés, én szoktam használni, de nem hívom így a sajátomat. Amíg nem tudjuk a nevét, addig valahogy hívni kell, nálunk babus, bubi stb elnevezések voltak. Aztán a neve. Ameddig baba volt, ezt használtuk, de 1 éves kora után már nem is tudtam azt mondani rá, hogy baba, így gyerkőc, kisfiú, kisgyerek, naffiú. Így ő sem mondja más nagyobb gyerkőcre, hogy baba, csak az igazán karonűlőre. Engem pedig ez idegesít, ha valaki azt mondja a két évesemre, hogy baba. Még akkor is, ha kisgyerek előtt mondja. De mégsem írok ki kérdést ezért, és nem szólok le senkit érte. Ők így használják. A T/1 személy is addig ment, amíg még tényleg "egyek" voltunk, de egyre jobban idegegesített engem is, így elhagytam hamar. Anyukámat szoktam kijavítani, mert ő még mindig így mondja. De ennyi. Nem csinálok belőle problémát, kinek ami jólesik. Ettől még nem lesz baja a gyereknek. (a trágár beszédtől és a rossz szokásoktól annál inkább)
2011. dec. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
48%
Kedves kérdező, ne haragudj, de unatkozol? Miért zavar az téged, hogy más milyen szavakat használ akár a terhességével, akár a gyermekével kapcsolatban? Inkább beszéljen valaki "nyálasan", mint alpári stílusban.
2011. dec. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

Ez a gyakori kérdések, és érdekelt a válaszotok!

Az egyik válaszolónak volt igaza, hogy némelyik kismamának teljesen elmegy az agya :) és úgy gügyög, hogy nem lehet elviselni.

Abban viszont egyet értek,hogy inkább gügyögjön, mint csúnyán beszéljen!

Viszont kedves utolsó, neked nincs itt helyed, ha idegesít a kérdésem!


Egyébként az a kérdés jobb, hogy ha felnyúltok magatoknak, akkor változott e a hüvelyetek, vagy a mi a franc volt?

Szóval nem az én kérdésemen kell fennakadni!


Köszi a válaszokat!

2011. dec. 19. 10:54
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

Én sem becézegetem a nevén szólitom első perctöl kezdve, mert én éreztem, hogy kisfiam lesz.

A többesszámos dolog az rettenetesen idegesít! A napokban egy szomszédnál voltam és azt kérdezte a férj, hogy miért mentek már haza! Én meg néztem magamon körül, hogy miért többesszámban kérdezte. A felesége ő jobban ismer engem és rögtön nevetett mert tudja, hogy én soha nem fogok többes számban beszélni. Hogy már jön a fogunk, nyügösek voltunk éjszaka s.t.b. A hideg ráz töle.

De becézés az nem érdekel annyira. De az orvosom mikor azt mondta, hogy alien az nagyon feldühitett. Miért kell egy szörnnyel hasonlitgatni. (nem birom az ilyemn filmeket sem.) Én birodalmi lépegetőnek hivom mikor olyan mintha mászkálna a pocakomban.

2011. dec. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
81%

Látod Kérdező, micsoda érzékeny pont ez :)) Azt figyeltem meg amúgy, hogy akik ilyen stílust vesznek fel a gyermekük érkezésével, ugyanazok, akik aztán panaszkodnak, hogy eltűnnek a barátaik, meg nem érzik jól magukat gyerek nélküli társaságban. Szerintem nyilvánvaló az összefüggés.


8:20 voltam.

2011. dec. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!