Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35+4-hetes terhes vagyok!...

35+4-hetes terhes vagyok! Várom a tapasztalatokat és a véleményeket! Ha itt az idö, és menni kell de ha annyira fáj, hogy nem bírnám már mennyit segít az epidurális érzéstelenités?

Figyelt kérdés
Lehet kérni???
2009. máj. 19. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Nem mindenhol lehet kérni, és azt hiszem, előre le kell beszélni az orvossal. Amúgy meg nem minden kórházban adnak fájdalomcsillapítót sem, hiába lenne kötelező. Pl. ahol én szültem, soha senki nem kap. De mindegy.

Amúgy szerintem símán ki lehet bírni fájdalomcsillapítás nélkül is, nem olyan vészes. Ez egy természetes folyamat, nem kell belehalni. Te is próbálj úgy állni hozzá, hogy ez egy jó dolog, és túl leszel rajta. Szép szülést kívánok!

2009. máj. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fura, nekem ez sosem jutott eszembe, annyira tartok tőle. De így utólag az ember sodródik az eseményekkel a fájásokkal, és egyszer csak kint van a baba.Szerintem próbáld meg egyenlőre e nélkül, biztos így is simán menni fog:)
2009. máj. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom, milyen érzéstelenítéssel szülni, de hidd el elviselhetők a szülési fájdalmak. Ha nem így lenne én biztosan nem szültem volna 4 gyereket. A fájások alatt csak arra koncentrálj, hogy van értelme a fájdalomnak, minden egyes fájással nagyobb a helyíe a babádnak a szülőcsatornában és egyre közelebb kerül ahhozz, hogy végre megláthasd, a kezedben tarthasd. Biztosan jó, ha kap valaki fájdalomcsillapítót, de akkor teljesen az orvosra és a szülésznőre van utalva, nem tudja egy picit sem uralni, irányítani a testét, hiszen nem érez semmit. Egyébként nem is minden kórház van rá felkészülve, így érdemes előre egyeztetni az orvosoddal, hogy ott, ahol szülni fogsz, mi a helyzet.
2009. máj. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én a Sote I. sz. Klinikán szültem és ott adtak epidurális érzéstelenítést. Egyébként szerintem mindenkinek változó a fájdalomküszöbe én már annyira rosszul voltam, hogy nekem megváltás volt, amikor beadták. Utána sokkal könnyebb volt végigcsinálni, nekem nagyon sokat segített és a tágulást is felgyorsítja. Nekem egyébként direkt felajánlották már szülés közben, mert látták, hogy mennyire szenvedek.
2009. máj. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én a Margitban szültem, ott lehet kérni, sőt nekem nem az anesztes adta be, hanem a saját dokim, és ugyan nagyon féltem a tudattól, hogy a gerincembe szurkálnak, megérte, mert egyrészt hiába voltak fájásaim szinte alig tágultam, ez ugye tágító hatású is, és mivel 10 órát vajúdtam, nem tudom lett volna-e erőm olyan gyorsan kitolni a babámat (3-ra kint volt). Sokan gondolják, főleg akik nem próbálták, hogy semmit nem érzel, és nem tudod irányítani a dolgokat, én mégis tudtam, mikor hol tartunk, és én szóltam, hogy érzem a tolófájást. Ez 5 éve volt, és most - 35 hetesen - is ugyanúgy kérni fogom, ha itt az idő. Persze, ha most gyorsabban zajlik, és könnyen kitágulok (úgy tudom csak 2-3 ujjnyiig adnak, meg ha nagyon lassú a tágulás és óriási a fájásgörbéd)lehet nem lesz rá szükség, de jó, hogy ott a lehetőség!

Kitartást és könnyű szülést 35hetes km

2009. máj. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!