Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szedett valaki ORBÁNCFŰ...

Szedett valaki ORBÁNCFŰ CSEPPET terhessége alatt? Tapasztalatokat várok!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én citromfűteát iszom alvászavarra meg szorongásra...meg napi 1x15 csepp Orbáncfű cseppet , sajna előjött a 15. héten mert túlreagáltam dolgokat, túlaggódtam a terhességet és ez lett a vége.. volt valaki más is így, egészséges babó született ugye? :)
2011. aug. 28. 09:28
 1/10 A kérdező kommentje:
Úgy értem a szorongás jött elő, meg a stressz ... már sokkal jobban vagyok, de ahhoz iszom napi 2szera Citromfüvet és egyszer a cseppet...mondjuk szerintem még mindig kevésbé ártalmas , mint a nyugtatók...már a 20. hetet kezdem és az UHon makkegészséges az én gyönyörűségem :) csak nagyon kíváncsi vagyok volt e valaki más is hasonló cipőben ... köszönöm előre is
2011. aug. 28. 09:43
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyik szer sem ajánlott terhesség alatt! Pszichológust keress fel, átbeszélitek az okokat és tanít relax technikákat, amivel el tudsz aludni. Sokkal többet segít, mint bármilyen nyugtató és nem csak a tüneteket kezeled vele. Vannak kollegák, akik kimondottan várandósok terápiájával foglalkoznak.

Mind a citromfű, mindaz orbánc átmegy a placentán.

2011. aug. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, citromfüvet lehet, de orbáncfüvet inkább ne igyál terhesen, megoszlanak róla a vélemények.


[link]

2011. aug. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 sumergo ***** válasza:
Orbáncfű tilos terhesség alatt!!
2011. aug. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy az orbáncfű szigorúan tilos, de napi 1 csésze citromfű még ajánlott is esténként.
2011. aug. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A citromfű is átjut a placentán és nyugtatja a babát is. Gyógyszerész nem ajánlotta.
2011. aug. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

de azt tudjátok, hogy az Orbáncfű miért tilos? Milyen kárt okoz? nekem ezeket természetgyógyász ajánlotta...ő is sok gyógyteát ivott terhessége alatt és gyönyörű, okos gyereke született...szóval az orbácfű milyen nem kívánatos dolgot tesz? erre sehol nem kaptam választ, úgy értem interneten...:) viszont azt már olvastam, hogy szedhető , iható az orbáncfű még szoptatás alatt is, sőt van olyan bébi étel vagy ital nem is tudom, amiben meg citromfű van...szóval annyira baj nem lehet belőle, nem? hogy nyugtatná azt nem vettem észre, iszonyat ficánka a kis drága :)))

2011. aug. 29. 07:11
 8/10 sumergo ***** válasza:
Én úgy hallottam vetélést okozhat az orbáncfű (természetgyógyász mondta). Én nem kockáztatnék!
2011. aug. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hatóanyaga a hipericin, ami MAO gátló elven működik, mint egy bizonyos típusú antidepresszáns. Tehát pszichoaktív szer. Szüksége van erre annak a babának? Hogy a kis agyában máris megváltoztassák a neurotranszmitterek egyensúlyát?

A természetgyógyász elvégez egy tanfolyamot, tudása kétes. Gyógyszerészt kérdezz, aki képzett a fitoterápiában is.


Miért nem pszichológushoz fordulsz, ha gond van? Miért a könnyebbik utat válaszod, aminek van veszélye is? Sokkal könnyebb lenne az anyaság megélése is, ha sikerülne rendet tenni a lelkedben, mielőtt meglesz a babó. Én biztosan a terápiát választanám és bevállalnám a problémáimat, a szorongásomat.

2011. aug. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A Remotiv betegtájékozatója (ami szintén egy orbáncfűkivonat, tv-s reklámokból ismerős lehet), a következőt írja: "Terhesség és szoptatás ideje alatt a készítmény alkalmazása klinikai adatok hiányában nem ajánlott". Ezek után döntsd el magad, hogy szeded-e a cseppeket.
2011. aug. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!