Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt szedhetek...

Terhesség alatt szedhetek gyogyszert? Pl fejfájásra? 8hetes mami

Figyelt kérdés
2011. dec. 22. 16:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Minden gyógyszerbe van tájékoztató abban benne van,hogy a terhesség elsö három hónapjában nem javasolt vagy hasonló.

Fejfájásra kávé egy fél citrom levével azonnal hat.

2011. dec. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
panadolt szedhetsz a terhesség minden szakaszában.
2011. dec. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. dec. 22. 16:55
 4/9 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a dokidat szerintem, hogy ő mit javasol. Itt mindenki elmondja a véleményét (én is :D), de mi nem vagyunk szakemberek/nem vállalunk felelősséget az elhangzottakért. Van, aki vesz be gyógyszert, az én dokim szerint csak végszükség esetén (nagyon erős, elviselhetetlen fejfájás, vagy magas láz)lehet és csak Paracetamol tartalmúakat (pl. Panadol, Rubophen), de az első 12 hétben kell a leginkább megpróbálni mellőzni ezeket. Nekem elég durva fejfájásom van néha, de tudom, h. alacsony a vérnyomásom, úgyhogy híg tejes kávét iszom és az is beválik általában. Viszont 2 hete belázasodtam, sehogy nem ment le, muszáj volt bevennem egy fél Rubophent... Szóval szerintem mérlegelj, és ha van lehetőséged, kérdezd meg a dokidat.
2011. dec. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Panadolt nem, algopyrint szedhetsz bármikor. Onnan tudom, hogy hat hetes terhesen húzták a bölcsességfogamat, és napi egy szemet be kellett vennem, különben csillagokat láttam a fájdalomtól.

A nőgyógyászom adta az algopyrint, mást nem is szedhettem.

2011. dec. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok. Pont ezért mondtam, hogy kérdezd meg az orvosodat. Az előző válaszadónak a Panadolt nem engedte az orvosa, engem az Algótól tiltott az enyém. :D Mindenesetre jobbulást neked!
2011. dec. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
szia!Nekem az orvosom először azt mondta,h.algopyrint ha nem muszáj ne szedjek,de ha mégis,csak felet.Nekem amit a védőnőm mondott a Quarelin.ez nagyon jó de sajna húzos az ára nekem 20db volt 1700ft
2011. dec. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
olyan fájdalomcsillapítót lehet szedni ami paracetamol tartalmú..panadol,algopyrin,stb...
2011. dec. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hűha, nem érdemes ilyet kérdezni itt, mert elég sok a tévhit, mint láthatod sok az egymásnak ellentmondó infó. Ha nem akarod ezzel zaklatni a dokidat megkérdezhetsz egy netes dokit. Nekem több orvos, és gyógyszerész is mondta, hogy Algopirynt és Panadolt is lehet szedni terhesség alatt, de inkább a Panadol.

Lázra meg kifejezetten javasolt bevenni, a láz sokkal többet árt a babának, mint a gyógyszer. Panadoltól tuti nem lesz semmi baja, ezt újszülötteknek is adják lázcsillapításra.

De mondom kérdezd meg egy orvost, mert itt a laikusok sok hülyeséget hordanak össze, és ugye ennyi erővel én is beszélhetek hülyeségeket :D

De tuti azt fogja mondani, hogy a Panadol mehet, meg az Algo is.

2011. dec. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!