Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy álltok a kávézással,...

Hogy álltok a kávézással, kismamák?

Figyelt kérdés
Sokan panaszkodnak itt arra, hogy nagyon nehezen tudják letenni a cigit. Én sajnos a kávéval vagyok így. Irodában dolgozom, kell a szellemi frissességemhez és a jó napomhoz a napi 3-4 kávé (2 erős, 2 autómatás lötty). Még nem 100%, hogy terhes vagyok, csak 90%, holnap reggel tesztelek. De már mióta itt rágok két almát a számítógép előtt és csak a kávéra tudok gondolni. A második lenne ma. Ja, alacsony a vérnyomásom, 98/68 volt, tegnap mértem két kávé után. A tejeskávé meg a zöld tea lótusz, nem ér semmit. Ti mennyit kávéztok?
2009. máj. 20. 10:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én reggel iszom egy nescafét, de eddig is ennyi volt az adagom:) Én a Red bullt kívánom lassan ott tartok hogy csorog érte a nyálam, pedig nem is szerettem soha!!! Egy két kortyot szoktam inni belőle mert azért az elég ütős:) Ihatsz kávét nyugodtan , lehet késöbb a szagát sem fogod bírni:)) De legalább eggyel csökkentsd az adagod. Persze a két autómatás lötty még egynek se ér fel:)))

Remélem lesz babód:)

Üdv 20 heteske

2009. máj. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi a választ, már nagyon várom a holnap reggelt, hogy teszteljek. Akkor megyek és iszok egy kávét.
2009. máj. 20. 10:38
 3/10 anonim ***** válasza:

Én reggel egy 2 in 1-et, 3 dl tejjel. Tulajdonképpen tejeskávét iszom :) Sajnos én cola függőségben szenvedek, szerintem az még rosszabb, mint a kávé. Szerencsére már nem mindennap iszom, és max 1-2 pohárral, régebben magambatöltöttem napi 1 literrel.


Szerintem próbáld fokozatosan megvonni magadtól a kávét, mert a kicsinek nem jó a sok koffein, vagy pótold koffeinmentessel, először csak egy, majd több adagodat.


Lehet, hogy elég az illúzió is, hogy kávét iszol, mint az alkoholmentes sörnél... :)

2009. máj. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Annyit megihatsz nyugodtan 2 kave nem sok s az automatas az olyan hogy ...semilyen.
2009. máj. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is nagy kávés voltam, de amikor tudatosan vártuk a Babót, napi egy erősre + egy 3in1-re mérsékeltem. A 6 hétig így ment, aztán a 7-15. héten még a szagától is rosszul voltam! Meghaltam volna, ha meg kellett volna innom! Komolyan!

Azóta csak akkor iszom, ha érzem, hogy leesik a vérnyomásom, vagy hétvégén, mert a párom mindig olyan jóízűen kortyolja. De továbbra is max napi egy erőset iszom.

Amúgy nekem is 100/60 körül szokott lenni a vérnyomásom, nekem annak idején doki ajánlotta a kávét, mert folyton fájt a fejem+szédelegtem.

Nem tudom, igaz-e, de több helyen olvastam, hogy aki túlzásba viszi, annak a Babó is hozzá fog szokni, nem fog tudni rendesen aludni. Aki meg szoptatás alatt kévézott, arra panaszkodott, hogy a gyerek este alig alszik, napközben is nyűgös. Kiderült, hogy az anyatejen keresztül koffeint is kap a baba.


1-2 csésze szerintem nem árt, de ha tényleg szeretnél egy egészséges, nyugis babát, szerintem mérsékeld!

Drukkolok a reggeli teszthez!Majd írd meg, mi lett az eremény!:-)

22 hetes pocis

2009. máj. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az első picurnál nem bírtam inni, csak annyit éppen, hogy ne fájjon a fejem, bár így is émelyegtem tőle. A mostani picurkával rendszeresen kvzunk:) Kb úgy, mintha vizet innék, annyi a hatása, nem fáj a fejem, ennyi.

Van hogy 2valami zacsiba zárt borzalom, van hogy 1nagyobb erősebb főzött, sok sok tejjel két részre bontva.

2009. máj. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
en 19 hetes vagyok napi 1-2 kavet iszom,nem lesz bajod töle.
2009. máj. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én áttértem a koffeinmentes kávéra,bár előtte is úgy ittam a kávét,hogy egy ujjnyi kávé és 2 dl tej!Most se lenne tőle szerintem semmi baj de a főzött kávét nem kívánom,marad a maci kávé:D!Nekem legutóbb 90/50 volt a vérnyomásom,de nekem régen a kávé sem segített csak a futás,de az most kimarad!


Szerintem nyugondtan igyál egy esetleg 2 kávét ,de ne az a méregerőset,mert sokkal rosszabb,ha megvonod,mert ugye fejfájást okoz!Pozitív tesztelést kívánok!

2009. máj. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia!Átálltam a cikória kávéra!Teljesen koffein mentes.Igaz meg kell szokni az ízét mert kicsit furi.ZAMAT a márkája.
2009. máj. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia. Amikor megtudtam hogy terhes vagyok a 10.-héten, én mindig a nescáfét ittam, napi szinten 2. De folyamatosan ittam volna, mint más az üditőt, annyira kivántam. Semmi mást nem kivántam, csak a 3 in 1. Gratula:)
2009. máj. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!