Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is volt már ennyi idősen...

Más is volt már ennyi idősen Down szűrésen? Nem csak a 15-16. héten szoktak menni? És itt csak vért vesznek, vagy mást is csinálnak? És mi az AFP?

Figyelt kérdés
12,4 hetes vagyok. Kedden voltam a 12 hetes uh-on, minden rendben azt mondta a doki. De már most elküldött a Down szűrésre ahova holnap megyek. Mondta, hogy nem kötelező de érdemes elmenni.
2009. máj. 21. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is voltam ennyi idős terhessen,kombinált tesztet csináltak,és utánna cvs-t.
2009. máj. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kombinált teszthez (nálunk ingyenes volt) 11. héten vették le a vért, ez 87%-os biztonsággal szűr Down és Edwrads-kórra.

[link]

2009. máj. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Ide nem éhgyomorra kell menni ugye?
2009. máj. 21. 10:43
 4/9 anonim ***** válasza:
En is ennyi idosen voltam a kombinalt teszten.Ilyenkor kell menni.16 hetesen meg az AFP van.Mondjuk nekem az nem volt,mert kulfoldon elek es csak kombinaltat csinalnak itt szerencsere.:)
2009. máj. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

a down szűrésnek két része van az egyik h UH-n megnézi a babát, meg a tarkóredőt a másik ami nemrég lett így hogy kombinált tesztet csinálnak azaz vesznek vért és megnézik belöle 3 anyag szintjét, és ebből (meg megadott adatokból) megviszgálják mekkora az esély a down ill. edwards kórra.

Ezt csinálta az orvosod, és jól is tette:) ezt a 11-13.hét között csinálják és akkor van diagnosztikus értéke.


az AFP pedig velőcső záródási rendellenességekről adhat felvilágositást,(esetleg szintén down kórról ha túl alacsony) és ezt a 16.héten kell levenni szintén nincs nagyon értelme 17-18 stb heteken levenni és a 16.hét előtt sem mert úgy nem lehet következtetni belőle.

Még igy i az a nézet h nem megbizható vizsgálat annyira és külföldön nme is csinálják sok helyen már. Itt még benne van a protokollban.

2009. máj. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A kombinált tesztre nem kell éhgyomorral menni!

Én a héten voltam.

13+4 km

2009. máj. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Honnan veszik a vért?
2009. máj. 21. 10:47
 8/9 anonim ***** válasza:
A karodból.
2009. máj. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én 12+1 hetesen integrált teszten voltam. Először uh, aztán vérvétel (lehet előtte enni-inni). Legközelebb 4 hét múlva kell megismételni ugyanezt a vizsgálatot és akkor a két vérvétel eredményét hasonlítják össze és abból szűrik ki az eredmény. Az integrált teszt a legbiztosabb down kór szűrési lehetőség, de persze a legdrágább is (nekem 29ezer volt).

[link] - itt találsz bővebb tájékoztatót is.

2009. máj. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!