Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csinálnak szülész orvosok?

Mit csinálnak szülész orvosok?

Figyelt kérdés
Az akarok lenni. Kórházban szüléskor is bemehetek?
2011. nov. 2. 20:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Orvostanhallgatók bentlehetnek, ha a szülő anya engedélyezi. Engem is megkérdezett egy ilyen tanuló fiú.


Igazán nem értem a kérdésed. A szülés az egész terhességet végig figyelemmel kíséri, vizsgálatokat végez, uh-kat készít és levezeti a szülést. Nagyjából.

2011. nov. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szülés=szülész
2011. nov. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szülész orvos tanulók,meg figyelik és jegyzetelnek ultrahangkor és szüléskor?
2011. nov. 2. 20:55
 4/13 anonim válasza:

Szülész orvos szerintem nincs nem az a pontos név, hogy szülész-nőgyógyász?!

Egyébként meg ahhoz ugye kell az általános orvosi és csak utána szakosodsz.

2011. nov. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
szülész orvos csak rövidités szülész-nőgyógyász teljes neve.kösz előző:P :)
2011. nov. 2. 21:06
 6/13 anonim válasza:

Sote I.-en szültem. Ott volt, hogy UH-on benn volt néhány tanuló, de előtte megkérdeztek, hogy engedem e.

Több hetet voltam a várandóson is, ott is jött hetente egy-egy csoport tanuló, és "viziteltek" a dokikkal.

Szülésre csak akkor mehetsz be, ha gyakorlaton vagy és a szülő nő is beleegyezik.

2011. nov. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
:P :D :) =) X] Köszönöm szépen előző,aha az jó.Akkor minden szülőnő és az orvos engedélyén,múlik ez?
2011. nov. 3. 07:07
 8/13 anonim válasza:
Minden egyetemen, főleg az orvosin van kötelező letöltendő gyakorlati idő. Erre valók a klinikák. Ott bent vannak a leendő orvosok is. Nyilván az egyetemi évek alatt is látni fogsz szülést és terhesgondozást, no meg mindenféle nőgyógyászati műtéteket. Különben nincs diploma. Sőt később neked is kell végezned azokat orvosi felügyelettel (gondolom), különben hogy tennél gyakorlatra szert. A rezidens évek a gyakorlat szerzésről szólnak. Nem véletlen, hogy az orvosi képzés 5 évnél is több.
2011. nov. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ultrahangozhatok,meg mérhetem kismamát pocakját is megfoghatom meg hasonlok?Szülésnél segítés?
2011. nov. 3. 12:49
 10/13 A kérdező kommentje:
Tanoncok mit csinálhatnak kismamával,gyakorlatkor,ugyan azt mint az orvosok?
2011. nov. 3. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!