Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minden férfi azt gondolja,...

Minden férfi azt gondolja, hogy az abortusz csak egy "rutin eljárás"?

Figyelt kérdés
Vagy csak a bunkóbbik fajtájuk? Miért van az, hogy ennyire másképp látják, mint a nők, és mért nem értik meg, hogy a nő nem az "eszét játsza" ha nem akar elmenni abortuszra?
2011. dec. 30. 10:28
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
66%

Mert nem ők hordják a szívük alatt a babát, ők nem egyek vele.

Húgom is 22 éves, a pasija meg 26. Nem védekeznek már hónapok óta, és októberben össze jött a baba. Dec. 23-án bejelentette a pasi, hogy neki mégsem kell a gyerek. Csak azt nem értem, hogy akkor miért nem gondolkodott előre? Ennyi esze van a pasinak is. Tesóm egyedül nem tudja felnevelni, a szülői háttér sem olyan. Most szépen a szarba hagyta. Tönkre tette tesóm életét.

Tudom, hogy nem ide tartozik, de ezzel azt akarom kihozni, hogy nagyon sok pasi felelőtlen, és annyi eszük sincs mint egy döglött csirkének.

De hál istennek vannak normális pasik is, akik felelősség tudatosak és az életüket adják a babáért.

2011. dec. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
60%

Azt hiszem, hogy erre a kérdésre a férfiak kell megadják a választ. Minden esetre örülök, hogy feltetted...

Én csak egyet tudok: a férfiak soha nem érezhetik azt, amit egy nő érez, amikor egy új élet fejlődésnek indul benne. Azt, hogy ők hogy élik meg a tudatot, hogy apák lesznek nem tudom... Remélem elmondják...

Azt azonban mondhatom, hogy a már megszületett picik szükségleteire/érzéseire sem reagálnak olyan érzékenyen mint mi, nők. A Teremtőnk nem hiába bízta ránk az új kis életet és nem a férfiakra...

2011. dec. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
87%

Mert nekik a "gyerekgyártás" elég gyakran egyenértékű a szexszel. Meg sem fordul a fejükben, hogy nem annyi, hogy szexelünk egy jót és kész, hanem jön a kilenc hónap majd a sok év felelősség.

A férjem messze nem ilyen, de meglepett, amikor kérdeztem, hogy nem szeretné érezni belülről a magzatmozgást, azt válaszolta, hogy nem. Ő tökéletesen megvan azzal, hogy tudja, hogy én jól vagyok, és hogy a baba a hasamon keresztül érezhető csak számára. Ők másképp látják.

Csak akkor ezt jó nekik tudni előre, és nem védekezés nélkül dugni, hiába jobb óvszer nélkül a szex.

2011. dec. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
70%

Nem, nem minden férfi gondolja így. Nem jó ezt általánosítani, hiszen közel sem mindig arról van szó, hogy a gonosz férfi abortuszba hajszolja a nőt. És az értelmesebb fajta bizony érti, és megsínyli ezeket a helyzeteket. (Pszichológusként volt szerencsém ilyen szituációhoz.) Persze, vannak szélsőséges esetek, mint például az, amit az első válaszoló említ, ami morálisan elfogadhatatlan, és borzasztó hallani ilyet. De ezek a kérdések nagyon sokszor a legkevésbé sem feketék vagy fehérek!


20 hetes kismami

2011. dec. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
33%

nézessél vele képeket az interneten, hogy milyen egy abortált 11 hetes magzat!

majd elmegy a kedve a rutin emlegetésétől.

illetve rutinból fog gumit húzni a farkára!

2011. dec. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
29%

Rutin eljárás:a szó sajnos helyes,mert annyi nem mondom ki milyen nő megy abortuszra,és a legtöbb nem is egyszer hogy egy nődoki szerintem becsukott szemmel álmából felébresztve is megcsinálja bármikor!


Egy kicsit meg kell védjem a férfiakat!Ahogy az első válaszoló írta...ő nem érzi,nem hordja a szíve alatt,nem öntődik el hormonnal,nincs semmiféle kapcsolata a kicsivel!

Ő csak abba tud belegondolni hogy egy rusnya kis ráncos valami az ő hőn áhított szerelmét elrabolja,és azt a kis izét ezerszer jobban fogja szeretni,ő háttérbe szorul és nem körülötte fog forogni a világ!

Sok,nagyon sok férfi nem a fogantatástól számítva lesz jó apa!Valakinek a baba születése után jó pár hónap kell hogy egyáltalán be merje pelenkázni a kicsit,de ez nem azt jelenti hogy egy pokolra való lélek!

Egy nőnek is toleránsabbnak kell lenni és a hormonnal elöntött agyában igen is fel kell fognia hogy attól mert ő ösztönszerűen szereti azt a pici lényt,még ha sosem látta is,egy férfi ezt ha belebetegszünk se értheti meg és élheti át soha!

Ja,és erről rengeteg kismamáknak és kispapáknak szóló könyv ír!


DE,ha menthetetlenül meghátrál a pasi,főleg úgy hogy előtte hónapokig tett a dologért,akkor csodálatos ember lehet,szó nélkül kivágnám mint macskát anyagcserére!

Tehát azzal hogy a pasik (remélem) többségét megvédtem,azt is aláírom hogy van egy jó pár aki az életet sem érdemli meg,főleg nem azt hogy szaporodjon!

Mindig is voltak és lesznek is ész nélküli felelőtlen,gyermeteg emberek!

Szóval inkább a nők nézzék meg kinek is szülnének gyereket!

2011. dec. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
43%
Kedves utolso én még nem voltam abortuszon 36 évesen és nem nis leszek!Az hülyeség hogy minden nő volt már!Egy gyermekem van 2 éves és védekezünk ennyi.
2011. dec. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Már bocs, de hormonoktol elöntött agyról szó sincs az én esetemben. Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy hogyan képes akárcsak egy!!!! férfi is úgy felfogni az abortuszt mint a világ legtermészetesebb dolgát, és hogy kb csak pénzkérdés. Olyat meg mégis hogy lehet mondani, hogy "a nő nézze meg, hogy kitől esik teherbe"?! Egy olyan férfi, aki az élet más területein felelőségteljes, még mindig nincs a homlokára írva, hogy a svájci óra pontossággal működő életébe egy megtervezetlen baba mit vált ki belőlük! Az én babám apukájára jó ideje mindenben tudtam számítani. Amikor besikerült a baba, teljesen higgadtan és egyszerűen elintézte kb egy mondatban, hogy "még nincs itt az ideje, de ne izguljak, ad rá pénzt". Engem az abortusz gondolatától is kiráz a hideg, benne pedig fel se merül, hogy ezt másképp is "lehet" intézni, számára ez teljesen egyszerű és kézenfekvő "megoldás", kb ebben "nincs semmi különös", ugye a betegséget is úgy kezeljük, hogy az ember elmegy a dokihoz, az teszi a dolgát, és utána minden szépen rendben van, mintha sosem lettünk volna betegek... Én csak azt szeretném tudni, nem általánosítani akarok, hogy ha egy férfi így áll hozzá, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, akkor ez most férfiak körében tényleg ennyire elfogadott és magától értetődő dolog? és miért??? És ezt tényleg a férfiak tudnák megválaszolni. De örülök hogy írt egy pszihológus is, tök jó lenne, ha erre tudna válaszolni, mégiscsak több férfi agyába "nyert bepillantást", mint én..... Elsőnek: Úristen, és ezt pont 23.-án? Azt hittem csak én vagyok ilyen szerencsétlen, hogy Karácsonykor az abortusz mézeskalács illatú kérdésével kelljen bíbelődnöm, az én emberem 22.-ére időzítette a megoldási javaslatát.
2011. dec. 30. 15:15
 9/33 A kérdező kommentje:
11:08-as, nem hiszem, hogy meghatná. Ebben inkább tényleg pont azt látná bele, hogy "játszom az eszemet" hogy ilyen otromba módon bróbálok hatni az érzelmeire, "ahelyett, hogy én is egy kicsit racionálisabban gondolkodnék", és felhagynék ezzel a gyerekes baba üggyel.
2011. dec. 30. 15:19
 10/33 anonim ***** válasza:
33%

6-os vagyok!

Én ide a legkevésbé sem azért írtam hogy le legyek ugatva!

Nem értitek a mondandóm lényegét,mindegy!

Egy szóval nem írtam hogy MINDEN NŐ!

Nem szeretem mikor az ember ír egy véleményt és oda nem illő dologgal támadtok ész nélkül!

Attól hogy írásban nincs hangsúly még ésszel is lehetne olvasni!

Sajnálom hogy nem bírtok normálisan vissza írni!

További jó vérre menő vitatkozást kívánok!

Sziasztok!

2011. dec. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!