Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt olyan akinek amniot...

Volt olyan akinek amniot javasoltak, majd máshol (pl. Istenhegyi) lebeszélték róla?

Figyelt kérdés
SOTE-n amniot javasolnak. Próbálok sos időpontot kérni az Istenhegyire, hátha ott azt mondják, nem kell. Nem szívesen egyeznék bele. Alacsony AFP, 33 év és felritkult plexus.

2012. jan. 1. 10:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem is amniora akartak küldeni, de nem volt különösebb oka, inkább csak az, hogy kerek 35éves voltam. UH-kon 18hétig egyszer előfordult, hogy picivel több volt a magzatvíz, és az AFP-re is rámondták, hogy rossz, pedig jó volt, 0,98- de rámondták arra is hogy alacsony, hogy legyen indok. :) ÉN is a Hajdú Krisztinához rohantam el SOS-ben, aki körberöhögött ezekkel az indokokkal, megnézett uh-val leleteimet átnézte és lebeszélt az amnioról. Szóval én végülis nem mentem el, de szerintem nekem tényleg semmi okom nem is lett volna- maximum a 35évem. Bár HK dokinő elmondta azt is, hogy az életkort is felemelték már inkább 37-38évre.

Ha ott azt mondják ne menj, akkor szerintem megbízhatsz bennük, de ha gyanus, én elmennék a helyedben. Én is úgy mentem a HK-hoz, hogyha azt mondja, gyanus vagyok, elmentem volna az amniora, de még a leletemre is ráírta, hogy abszolút nem indokolt nálam ez a fajta beavatkozás.

Remélem nálad is így lesz.

További jó babavárást!

és sok sikert!

BUÉK is!! :)

2012. jan. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Az AFP nekem 0,55 lett, de első gyermekkel is csak 0,47 volt, akkor nem küldtek amniora, szintén a SOTE-n voltam genetikán, ennek 2 éve.

Csak ez a "felritkult plexus" ami aggasztó kicsit, de olvastam hogy ez gyakori és felszívódik.

Holnap telefonálok az Istenhegyire időpont miatt.

BUÉK Neked is!

2012. jan. 1. 11:58
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem is amniot javasoltak mert a koromhoz képest nagyon magas rizikó jött ki down kórra, így elmentem az Istenhegyire Hajdú Krisztinához, mert uh-n egyszer sem láttak semmit, minden rendben volt.

Ő tetőtől talpig az utolsó ujjpercig megvizsgálta a fiunkat, és nem látott semmit. Ennek ellenére konkrétan nem mondta ki hogy ne menjünk amniora, inkább csak célzott rá, hogyha az megnyugtat, akkor ő személy szerint megcsinálja nekem (így is lett) de nincs okunk aggódni.

Ha van rá pénzed, én mindenféleképpen ajánlanám, hogy menj el!

2012. jan. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, arra gondolsz, hogy Hajdú Krisztinához menjek UH-ra vagy hozzá menjek amniora? UH-ra szeretnék, holnap próbálok időpontot kérni. Ha amnio kell, arra már nem nagyon lenne most 60.000 Ft-unk, akkor marad a SOTE ingyen :( Ez van, az anyagiak is határt szabnak sajnos. De természetesen a baba az elsődleges, nem az én félelmem.

Köszönöm Neked is.

2012. jan. 1. 20:21
 5/13 anonim ***** válasza:

Én UH-ra gondoltam, hogy menj el hozzá! De nekem felajánlotta az amnio-t hogy ő csinálja a MÁV kórházban TB alapon természetesen!

Istenhegyin nem csinálnak amniot mert elviekben befekvős történet és ilyenre nincs jogosultságuk!

Csak azért írtam, mert nekem nagyon szimpatikus HK és nem engedtem volna mindenkinek az amniot, de benne megbíztam.

2012. jan. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. Próbáltam ma telefonálni, sajnos az Istenhegyin már nem tudtak időpontot adni HK-hoz :( Így a Magzati Diagnosztika Központba megyek UH-ra.

Ha az ember tudná előre, hogy bármi gond lehet, már hetekkel korábban telefonáltam volna időpont miatt :( 120 km-ről vagyunk, de nem lett volna gond a távolság sem. Aztán most mégis ilyen helyzet állt elő.

2012. jan. 2. 17:16
 7/13 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam a Magzati Diagnosztikai Központban, sos kaptam Uh-ra időpontot. Alapos orvos, remek Uh gép. A baba teljesen egészséges! Mindenét megnézték, ami UH-val látható, semmiféle gond nincsen. A fejét többször is megnézték, nincsenek felritkult plexusok, ez megnyugtató! Nem tudom a SOTE-n mit néztek, vagy hogy azóta ( 5 nap alatt ) elmúlhattak-e, de most nincs semmi baj a baba fejével. Az AFP elavult és első gyermekkel is alacsony volt, így a döntésem az lett: nem megyek amnióra.
2012. jan. 4. 13:36
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát- csak azért sajnállak, hogy ezt a plusz streszt át kellett neked is élned- én voltam az első válaszoló, velem is ezt csinálták. A lényeg, hogy jól van a te babád is, minden oké vele, csak bosszantó, hogy ennyi kört kell futni feleslegesen?

Bár még mindig ez a jobb, hogy utólag kiderül minden oké... de akkor is. Én azért bosszankodtam, mert egyszer a 18hétig a magzatvíz kicsit több volt- a genetikán erre rámondták, hogy ez is genetikai betegségre utal. HOgy mondhatnak ilyet, mondjuk egy kontroll nélkül?? Én nem vagyok orvos- de szerintem katasztrófa volt amit velem is végigcsináltak....

Na midnegy- a lényeg, hogy minden oké a te babáddal és az enyémmel is!! :))

2012. jan. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van. A felesleges idegeskedéstől nem nagyon tudtam enni, az a 3 kg, ami eddig feljött a terhesség miatt, most le is ment.

Lényeg hogy minden rendben van.

Te hány hetes vagy most?

Amúgy tegnap voltam az orvosomnál, megnézte a Magzatdiagnosztikai eredményt s így már ő is azt mondta, felesleges az amnio.

2012. jan. 6. 14:24
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia, én már a 35.hétben vagyok- és alig várom, hogy megszülessen az én egészséges kisfiam!

További jó- stresszmentes - babavárást kivánok Neked!!

2012. jan. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!