Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más kismamának volt/van piros...

Más kismamának volt/van piros foltok/pöttyök a testén és viszket? Mitől lehet ez? Addig mivel kenjem még nem megyek orvoshoz?

Figyelt kérdés
Jövőhéten szeretnék menni bőrgyógyászhoz mert már a héten nem rendel.Mit csináljak vele?Úgy tud viszketni hogy a testem szanaszét tudnám vakarni.Esetleg ha valakinél volt ilyen hogyan kezelte?15 hetes km.
2009. máj. 21. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ne bőrgyógyászhoz menj, hanem amint tudsz, a háziorvosodhoz! Vigyázz vele, mert akár rózsahimlő is lehet, ha még nem voltál.
2009. máj. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem a vállam és a dekoltázsom van tele ilyen pöttyökkel.Van,hogy elmúlik,van mikor jobban előjön.De kenem a pocim mandulaolajjal,és kentem a pöttyökre is,és azt vettem észre,hogy jobb,nem viszket.


21hetes pocis

2009. máj. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak a felső testemen van és nem olyan sok,de van.Viszont ha rózsahimlő lenne akkor a lábon arcon nyakon kézen is lenne nem?Köszönöm a válaszokat!
2009. máj. 21. 20:01
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja és ha megvakarom úgy néz ki mint egy szúnyogcsípés,olyanra "puffad" fel.
2009. máj. 21. 20:03
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem a combomon voltak 1-2 hete ilyen viszkető foltok. Iszonyatos tud lenni. Én aludni se bírtam tőle. És nekem is ilyen volt, mint amit leírtál. Nekem a cink-oxidos rázókeverék enyhítette a viszketést. Gyógyszertárban lehet kapni, ők keverik ki és nem is drága. 400-500 Ft körül van. Ami most bevált az a nivea testápoló (száraz-nagyon száraz bőrre való) Teljesen visszahúzódott a kiütés, már csak 1x-2x tör rám a vakarózás, akkor gyorsan bekenem és el is múlik. Próbáld ki, hátha segít valamit. Egyébként én a hasammal is szenvedek, de az a csíkoktól van, berepedezett és az is ugyan úgy viszketett, de itt nincsenek kiütések. Remélem tudtam segíteni, tudom milyen rossz érzés. :(

36 hetes kismami

2009. máj. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ!Egyre nagyobb terjedelemben találom meg a testeme,de a lábaimon és a kezeimen valamint az arcomon nincsenek.Fölhívtam a védőnőmet és mondta ő is hogy menjek orvoshoz(házi) mivel már a héten nincs bőrgyógyász.És azt is mondta hogy nem vagyok egyedül.Az éjszaka én is arra keltem föl hogy vakarózok mint aki bolhás.Remélem nem valami himlő!Bár anyum aztmondja bárány és rózsahimlős is voltam.Bízom benne mihamarabb elmúlik.És mégegyszer köszi a választ!

2009. máj. 22. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!