Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hagynád-e férjedet/párodat...

Hagynád-e férjedet/párodat elmenni gyedre/gyesre, ha amúgy a család anyagilag megengedhetné (ez alatt értsd azt, hogy kb mind a ketten ugyanannyit keresnétek, tehát anyagilag mindegy lenne)? És vajon érdekelné öt egy ilyen lehetöség?

Figyelt kérdés
Érdemes lenne-e megosztani a gyermekgondozással eltöltött hónapokat/éveket, hogy mondjuk feleidöben az anya, feleidöben az apa van otthon? Mondjuk másfél évig az egyik, másfélig a másik? Vajon jót tenne ez a családnak?
2009. máj. 21. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Szia.Sokan mondják, hogy az anya helye otthon van a babánál, de teljesen megértem a te helyzetedet, mert mi is így voltunk, .A páromnak megszűnt a munkahelye, ill tudtuk, hogy megfog szűnni a munkahelye, és előtte már megoldottuk, azt, hogy ő maradjon otthon a babával.8 hónapos volt a babám.Nagyon sokat sírtam, mert lelkiismeret furdalásom volt, és magamnak magyaráztam, hogy milyen anya vagyok, hogy nem vagyok otthon a gyermekemmel.És őszintén bevallva,nem bántuk meg, sem az említett ok miatt, sem egyéb okok miatt.Nagyon jó kapcsolata van a páromnak a gyerekkel, olyan gyengéd vele, olyan precízen ellátja,hogy komolyan mondom bűszke vagyok, rá.És az első gyerekemmel én voltam otthon,minden háztartást én végeztem, stb...Azt is jobban értékelte, mert addig csak, foszlányai voltak arról, hogy az anyuka munka nem is nehéz.Most már ő is látja, hogy felelőség van rajta, gyermeknevelés, gondozás, háztartás stb..
2009. máj. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Ismerek olyan családot,ahol félév után az apa maradt otthon,hogy a felesége előbbre jusson a pályáján,és tökéletesen működött a dolog.Németországban egyébként egy évig az apuka is otthon maradhat Gyes-en,és segíthet az anyukának.

Tudtommal nálunk is választhatnak a szülők,hogy melyikük akar otthon maradni.

2009. máj. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezen gondolkoztam, hogy vajon az apa-gyerek kapcsolat kicsit másképp alakul ebben a helyzetben, mint a hagyományos családmodellben. Talán sokkal közelebb kerülhetnének egymáshoz, mint mondjuk én voltam a saját apámhoz, aki egész gyerekkoromban dolgozott és anyám volt csak otthon velünk. Gondoltam, ha már az ember nem szoptat (mondjuk úgy egy éves kortól vagy ilyesmi), lehetne úgy csinálni, hogy ö maradjon otthon valamennyit. Meg nekem is könnyebb úgy visszamennem dolgozni, ha nem 3 évet vagyok távol a munkahelyemtöl...
2009. máj. 21. 21:32
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
Gondolom, hogy aggódsz te is, mert íram én s így voltam, meg a lelkiismeretfurdalás, de nem tudok mást írni, csak amit már írtam, hogy meg kellett hozzni a döntést, és jó döntés volt,És igen nagyon jó a kapcsolatuk a gyermekemmel, persze, azért én is kapok puszit a babámtól és attól függetlenül vár haza.Írtam teljesen megértem a helyzeted, és karrier, vagy nem karrier, anyagi, vagy nem anyagi akkor is jó, ha az apuka is otthon van, a babával,tanítja járni, etetni, fürdetni, játszik vele, stb...
2009. máj. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha egyforma a fizetésetek és mindegy lenne ki marad otthon valamint a párod ragaszkodik hozzá, hogy Ő is élvezhesse a csak gyerekkel töltött időt, valamint a Te vágyad is, hogy hamarabb visszamenj dolgozni, főleg ha a munkahelyed ennek különösen örülne, ebben az esetben jó ötlet. De csak akkor, ha mondjuk a gyerek 2 éves koráig Te maradsz otthon és az oviig a maradék 1 évben a párod.

Az én fiam most lesz 2,5 éves és csak pár hónapja rajong igazán az apjáért és szívesen el van itt hon Vele, addig én voltam a mindene. Ennyi idősen már elég értelmes ahhoz is, hogy felfogja, most apa van otthon Vele. Én tuti megvárnám ezt a kort.

Az apa-gyerek kapcsolatban biztosan jót tesz, ez már akkor észrevehető, ha csak pár órára itthon hagyom Őket kettesben mert hivatalos ügyet intézek.

Viszont az én férjemnek nagy gond és teher lenni mondjuk egy másfél éves gyerek napi gondozása, Ő nem az a típus aki ezt lazán csinálni tudná, így a kapcsolatuknak nem biztos, hogy jót tett volna, ha akkor itthon hagyom Őket és visszamegyek dolgozni. Abban az időben még zuhanyozni és félve engedett el este, nehogy addig szüksége legyen valamire a kicsinek és Ő nem tud majd rajta segíteni. A Te párod, Te ismered, te tudod, hogy mekkora falat lenne ez Neki.

2009. máj. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem ez alapvetően attól is függ, hogy milyen az apa hozzáállása, természete. Van olyan férfi, akit abszolút el nem tudnék képzelni, hogy otthon marad a gyerekkel, mert már a kakás pelus szagától is hányingere van, stb...

Az Én párommal mondjuk szerencsés vagyok, Őrá simán rábíznám a kisfiamat. Egyébként mi is beszéltük, hogy ha mondjuk veszélyben lenne az állása, vagy kirúgnák, akkor Ő jönne haza gyedre és Én mennék vissza dolgozni, de mondjuk mindenképpen csa 1 éves kora után.

Nálunk mondjuk eleve Én kerestem többet, az Én fizetésem lényegesen nagyobb volt, mint a páromé, de csak emiatt nem akartam, hogy Ő maradjon itthon a gyerkőccel.

Most úton van a kistesó, úgyhogy egy ideig megint nem kérdés, hogy ki marad itthon, mert a pici 1 éves koráig mindenképpen Én, addigra a kisfiúnk meg már 3 éves lesz, tehát megy majd oviba.

Az apa-gyerek kapcsolatra viszont tényleg jó hatással van az, ha többet vannak együtt. A párom rendőrként hol nappal, hol éjszaka dolgozott és utána volt két pihenőnapja, így volt olyan, hogy egész nap itthon volt, együtt volt a család és nem mindig este 6-kor esett haza fürdetésre. Már ez nagyon sokat jelentett, hogy gyakran nappal is együtt voltak és hozzászokott a kisfiam ahhoz, hogy nemcsak anya van vele szinte egész nap, hanem apa is sokszor.

2009. máj. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!