Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt mar valaki amniocentezise...

Volt mar valaki amniocentezisen? Kerem irja meg milyen?

Figyelt kérdés
2012. jan. 4. 18:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nekem nem fájt, olyan mint egy sima vizsgálat. Persze ha a betöltött 40 hét utánit kérdezed. Csupán megvilágítják a magzatvizet, hogy zavaros e vagy sem.
2012. jan. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
39 eves komoly 4 hetes terhes vagyok.tervezett baba,minden szurovizsgalatra elmegyek,kiveve az amniotol felek.mennyire faj?mekkora a kockazat,hogy elmegy a baba?van mar ket szep egeszseges gyerekem.ti mit tennetek?amnio a korom miatt vagy nem?
2012. jan. 4. 18:03
 3/16 A kérdező kommentje:
az amnioskopia..azt nekem is csinalatak.az amniocentezis amikor egy hosszu tuvel magzatvizet vesznek a mehedbol,hogy kiszurjek a genetikai rendellenessegeket..
2012. jan. 4. 18:04
 4/16 anonim ***** válasza:
hát ez is olyan téma, hogy majd ott megtudod. Amikor én voltam tavaly, akkor futószalagon csinálták, minden nő (kb 20an voltunk) szinte vigyorogva jött ki, előttem kettővel egy nő sírva jött ki, meg én is sírva jöttem ki. Nagyon fájt, csak mert háromszor szúrt meg a doki, olyan nagyon ügyes volt:S fizikai rosszullétet éreztem, engem nagyon megviselt az egész, be is tartottam az 1 hetes kímélő életmódot. Gyakorlatilag feküdtem végig, úgy megrémisztett ez a fájdalom.
2012. jan. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
huuuu..de izgi...azt hiszem kihagyom,ha az ossz tobbi eredmeny jo.
2012. jan. 4. 18:13
 6/16 anonim ***** válasza:
Engem nem az érdekelt hogy fáj-e, de a vetélési kockázata miatt én sem vállaltam. A többi eredményem jó volt és a babám is egészséges lett. Ott meg lehet, hogy elvetéltem volna ezt az egészséges babát. 1% esélyem lett volna rá, én nem kockáztattam.
2012. jan. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
hany eves voltal?mert mondjuk 25 on es 27 en eszembe se jutott megcsinalni,de 39-en,mar elgondolkodtato..
2012. jan. 4. 18:23
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is a korom miatt voltam, éppen tavaly előtt. Leírom a történetem. Remélem nem baj. Szóval, van nekem három egészséges kisfiam. Három gyermeket terveztünk a párommal úgy gondoltuk a tervet teljesítettük és lezártuk a gyerektémát. Aztán egy szép nyári napon rájöttem, hogy rosszul gondoltuk. Engem lesokkolt, de nem gondoltunk rá, hogy elvetessük. Szóval orvos, UH, védőnő, újra orvos. Szóba került a kombinált tesz, hogy az azért nem a baba állapotát mutatja, hanem csak lehetőséget, ettől még vagy-vagy. Szóval két lehetőség van, vagy korionboholy mintavétel, vagy amniocentézis. Megkérdeztem, hogy tudom nem lehet, de mondja már meg, ő a helyemben melyikre menne? Azt mondta, hogy ő a feleségét amniocentézisre kísérte el, pár éve. Tehát amnio. Szóval SOTE I időpontkérés. Három alkalommal kellett elmenni. Futószalag jellege volt, de rengeteg kismama várt. Első alkalommal fölvették a "kórtörténetet", elmondták a kockázatokat, adtak ismertető anyagot és nyilatkozatot, hogy menjünk haza, beszéljük meg, gondoljuk át. Két hét múlva kellett menni az aláírt nyilatkozattal, ekkor volt a mintavétel. Be kellett menni a rendelőbe, lefeküdni, poci ki ,közben az orvos nagyon kedvesen cseverészett velem, próbálta elterelni a figyelmemet. Tőlem beszélhetett, nagyon féltem. Ennek ellenére, semmit nem éreztem az egészből. Igaz az orvosom mondta, hogy beavatkozás napján reggel és a beavatkozás után vegyek be magnéziumot. Csodálkoztam, hogy csak ennyi volt. Semmi változást nem éreztem. Gondoltam, szívós kisfickó, mint a bátyjai. A hazaút is rendben volt, busszal mentünk, 120 km.-re lakunk Budapesttől. Két napig feküdtem, a férjem szabadságon volt. Utána tettem a dolgom. A beavatkozás után három héttel lett meg az eredmény. Szintén időpontra mentünk. Kinn ültünk a váróban, jöttek mentek a kismamák. Már elmentek azok is, akik előttünk jöttek, sokat csúszott az időpont. Tél eleje volt, hideg nyálkás lucskos idő volt napok óta. Ahogyan ott vártunk, kisütött a nap. Na, gondoltam, most Isten vagy vigasztal, vagy nevet rajtam. Aztán mi jöttünk. Bementünk, jobban féltem, mint a szúrás előtt. Aztán amikor mondta az orvos, hogy a baba egészséges, eleredt a könnyem. Amikor azt is megmondta, hogy kislány, már zokogtam. Így jöttem ki a rendelőből. Csak remélem, hogy a bőgésemmel nem rémítettem meg a kint várakozó kismamákat. Szóval, én elmennék újra, ha kellene.
2012. jan. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
koszonom!aranyos vagy ,hogy ennyi idot szantal ram es gratulalok a 4 gyerekedhez!!!
2012. jan. 4. 18:33
 10/16 anonim ***** válasza:
36%

38 évesen voltam, én szükségesnek láttam a vizsgálatot, habár van már egy darab egészséges kicsim is.

Szóval a vetélési kockázatról annyit, hogy azért ilyen magas az arány, mert azokat az eseteket is beleszámítják, ha volt amnión a kismama, de totálisan más okból vetél el közben! (magzatelhalás, lepényleválás etc...) Az orvosom genetikus professzor volt, ő mondta ezt nekem.

2012. jan. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!