Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Chorionbiopsia? Akinek volt...

Chorionbiopsia? Akinek volt kérem írjon! Félek!

Figyelt kérdés

Másfél hónapja ez volt a kérdésem: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..

Akkor is féltem,el sem mertem menni,elhalasztottam decemberre.De jól tettem :)5 pozi tesztem van most.Decemberben már a biopsiára kell mennem.Mi lesz?Tényleg lehet vetélni tőle?Mennyire fáj?Hogy zajlik?Írjatok légyszi!


2011. okt. 27. 09:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekem volt. Hát nem kellemes, de túl lehet élni. Kicsit pihenni kell utána egy-két napig, aztán meg 2 hétig kb. óvatosan az emelgetésekkel. 1-2% a vetélés kockázata. Kívánom hogy minden rendben legyen!
2011. okt. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Betöltött 10.héttől már megcsinálják?
2011. okt. 27. 10:02
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem 16 hetesen csinálták. Én is nagyon féltem, de közvetlenül előtte már valamiért nem. Igazából az érzéstelenítő injekció fájt, utána a beavatkozás már csak kellemetlen volt (pumpálva szívja ki a doki a sejteket), nem is néztem oda, csak az UH monitort lestem, láttam rajta kalimpálni a picikémet. Pár perc az egész. Utána furcsa volt órákig, olyan mintha nagyon gázos lennék belülről. de ennyi. Néhány óra fekvés, majd pár nap kímélet. A harmadik napon már emelgettem a fiamat. Az én dokim egyáltalán nem riogatott a vetéléssel, azt mondta, ha bekövetkezik, akkor amúgy is bekövetkezett volna. Nem bántam meg, hogy megcsináltuk. Amúgy azt hiszem igen, úgy kb. a 10. héttől csinálják, de a 12.-től biztosan.
2011. okt. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Remélem én is ilyen könnyen túlesek majd rajta :)És az eredmény mennyi idő múlva van meg?És biztos eredmény,ugye?Tehát ha itt minden rendben,akkor elvileg már nem lehet baj,ugye?

2011. okt. 27. 15:31
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem, semmi sem biztos, mivel csak néhány jellegzetes kromoszómaeltérést néznek, és ugye abból rengeteg van, olyan is amit még nem is ismernek. Nem azért mondom, hogy rád hozzam a frászt, de olyan nincs, hogy 100%-ra meg lehessen mondani, hogy egy baba egészséges lesz-e vagy nem.

Én úgy tudom, hogy 2-3% a vetélési esély, az amnionál van 1-2%.

Megkérdezhetem, hogy miért ajánlották ezt a vizsgálatot?

2011. okt. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Szia,köszi a választ.

Tavaly volt egy terhességem,ami október 8-án ért véget 13+3.

A 12.heti uh-on vastag volt a nyaki redő,ezt a vizsgálatot javasolták,el is mentem 13+1 voltam akkor,de az ottani speciális uh-on már annyira egyértelmű volt,hogy nagy a baj,hogy nem került sor a vizsgálatra.Ebből kifolyólag most küldeni fognak.Félek,de én bízom benne,hogy nagyon jó eredményt kapunk,és az úgy is lesz.De azért az ilyen nagyon komoly betegségeket ki tudják szűrni ezzel a vizsgálattal,nem?Különben mi értelme lenne?

2011. okt. 27. 20:48
 7/15 anonim ***** válasza:

Ezek alapján, amit leírtál, tudják, hogy mit kell keresni, tehát azt biztosan ki tudják zárni.

Drukkolok, hogy minden rendben legyen. Kitartás!

2011. okt. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha van visszatérő örökletes (halálos) betegség a családban, azt tudják nézni, de akkor speciálisan ezt is kérik, amúgy pedig kromoszóma rendellenességeket néznek (Down, Patau, Edwards) ez a baba karyotipusából egyértelműen kiderül, 100%-ra. Genetikai betegség attól még előfordulhat, más jellegű.
2011. okt. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
HÁT MOSTMÁR NEM VAGYOK NYUGODT :((((
2011. okt. 27. 21:55
 10/15 anonim ***** válasza:

Pedig ennél többet nem tehetsz sem te, sem az orvosok. Sajnos ha valaki gyereket vállal, akkor onnantól kezdve folyamatosan van miért(kiért) aggódnia.

Soha senki nem tudhatja biztosra, hogy minden rendben lesz a gyerekével, ahogy azt sem tudhatod, hogy nem üt-e el az autó, ha kimész az utcára.

2011. okt. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!