Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg fájhat a fog calcium...

Tényleg fájhat a fog calcium hiány miatt? 2 napja kezdődött, hogy hátul alul és felül egyszerre kezdett el fájni. Egy idig lüktet majd abba hagyja. Egy nap többször is. Szedjek calciumot? 22 hetes vagyok.

Figyelt kérdés
2008. márc. 30. 21:40
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy minden nap iszom tejet. Szoktam sajtot és joghurtot is gyakran enni.
2008. márc. 30. 21:42
 2/2 anonim ***** válasza:

A calciummal nem ártassz, de napi 1500 mg-nál nem szabad többet enni. pl. Béres Ca 500 mg-ból napi 1-et bevehetsz nyugodtan. A lüktetés azonban sajna inkább egy fogbél gyulladást jelezhet, bár ez sem biztos, mert neklem is volt ilyen fura érzés egy fogamban régebben és aztán nyomtalanul elmúlt egy hét múlva. én is megijedtem, azt hittem mehetek gyökérkezelésre. A terhesség sok fura dolgot produkál. Miundenesetre, ha nem múlik pár nap múlva, akkor szerintem azért mutasd meg fogdokinak, mert ő azért meg tudja nézni, hogy hidegre, melegre hogyan reagál, van-e elhalás. Plusz a Parodontax fogkrémet nagyon ajánlom, mert hihetetlen jó, én már régóta csak azzal mosom a fogam, plusz fogselyem ezerrel, de abból is sajna csak jó minőségűt vegyél, ami vékony, hogy nehogy kiszakíts vele valami régi tömést (Oral B).

Jobbulást kívánok!

2008. márc. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!