Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nincs vérzés, folyás,...

Ha nincs vérzés, folyás, görcsölés stb tünet akkor lehet vetélés vagy magzat elhalás? Kell aggódni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 6. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért kellene? Volt már vetélésed? Vagy ez csak a szokásos aggódás, ami nekem is volt az elején pár hétig...amíg nem éreztem mozogni.
2012. jan. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmi, akkor nem kell aggódni. Ha vérzés van, vagy görcs, na akkor kell aggódni.
2012. jan. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Első terhességem,nem volt még vetélésem!csak egyszerű aggodalom,sajnos nem tudok mit tenni
2012. jan. 6. 14:57
 4/8 anonim ***** válasza:

Jajj én is ezen aggódok. Ráadásul nekem volt egy vetélésem

:( ami nyilvánvaló volt mert minden tünetem megvolt sajnos. Most 15hetes vagyok, 1,5hét múlva megyek dokihoz, de addig azzal nyugtatom magam, hogy teljesen jól vagyok és akkor a baba is. Minden rendben lesz veletek!! Meg velünk is:) ne aggódj!

2012. jan. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos akkor is történhet magzatelhalás. Nekem semmilyen jele nem volt. 9 hetesen mentem a megbeszélt ultrahangra, és közölte az orvos, hogy nincs szívhang. Se egy görcs, se vérzés, semmi nem jelezte. De nem akarlak megijeszteni, nem kell erre gondolni. Csak sajnos ilyen is van. Jó egészséget nektek!
2012. jan. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Volt vetélésem. De! Magas lázzal járó betegség előzte meg kb. 1 héttel előtte, igaz csak 2 napig volt magas lázam. Aztán mikor megtörtént a baj, aznap mindent kihánytam és ájulás szintű fáradtságot éreztem. Másnap volt UH-m, mikor már nem dobogott a szíve. :(( 3 nappal később műtöttek.

Vérzés, folyás, görcsölés nem volt! Viszont érdekes, hogy hetekkel korábban éreztem, hogy baj lesz.


Az, hogy kell-e aggódni, azt csak Te tudod, de próbálj pozitívan hozzáállni. Én is izgultam a 15. hétig, utána pedig a vetélés és a műtét napjának évfordulójától, de most épp emiatt sokkal többet nézték UH-n a babát és magzati szívhangfigyelőt is vettem használtan, amit nem bántam meg, mindig szépen megtalálom vele a pici szívét. Itt sokan írják, hogy parasztvakítás a készülék,meg csak ideges leszel, ha nem találod a szívhangot. Hát nem vagyok egy vékony testalkat és mégis a legelső alkalommal azonnal megtaláltam. És nagyon megnyugtató. 12-14. héttől már általában használható. Legalábbis az Angelcare. A Bébé Sound csak a 20. héttől jó.

2012. jan. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a baj bármikor bekövetkezhet, mindenféle jel nélkül is. Én is így jártam, úgy tünt, hogy minden rendben, erre a 9 hetes UH-n kiderült, hogy nem él. De azzal nem segítesz, hogy aggódsz, sőt! Most csak annyit tehetsz, hogy türelmesen kivárod a 12 hetet, bár az nem jelenti azt, hogy utána nincs miért aggódni. Sajnos a szülővé válás ezzel jár, folyamatos aggódás életünk végéig :)

Én is ajánlom egyébként a magzati szívhang hallgatót. A második terhességemnél iszonyat parázós voltam (vagyok) az előzmények miatt, és nagyon megnyugtató tud lenni, ha bármikor meghallgathatod, hogy minden rendben van-e odabenn.

2012. jan. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat!Szomorúan olvastam az eseteket,és hogy őszinte legyek január elsején belőlem is kijött minden amit ettem a nap folyamán!hozzáteszem vagy 10 éve nem hánytam!láz,hasfájás nem volt!na most aztán tényleg várom már az uh-t.
2012. jan. 7. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!