Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha egy dohányos nő a tudtán...

Ha egy dohányos nő a tudtán kívül teherbe esik, lehetséges, hogy nem kívánja a cigarettát, egyik napról a másikra leteszi, mert a teste érzi, hogy ez veszélyes?

Figyelt kérdés

A terhesség legelejére gondolok, még nincs elmaradt mesi, csak esetleg kisebb tünetek, megnövekedett étvágy, feszülő mell...

Mik a tapasztalatok?

Undorodok a cigarettától néhány napja, minden előzmény nélkül+ a többi tünet.

(Egyébként nem voltam nagy cigis, napi 4-5 szál néhány hónapja)


2009. máj. 23. 17:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám pontosan innen tudta meg,hogy terhes!Egy szívástól hányingere lett,de mind 3 lánya(persze én is :D)tökéletesen egészséges lett!És az még mindig!Úgyhogy örülj,hogy nem kell szenvedni a cigi miatt,persze a babádnak nem lesz baja tőle!
2009. máj. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én teherbe estem én sem kívántam a cigit.Igaz ennek ellenére még elszívtam párat mert valahol megéreztem hogy terhes vagyok és többé ugysem fogok cigizni.Utánna lelkifurdim is volt de már nemtudtam visszaforgatin az időt.Amikor meg beis bizonyosodott azonnal le is raktam.Amúgy a sógórnőm is innen gyanította hogy terhes hogy nem bírt cigizni.

Mikorra kell megjönnie?Örülnél a babónak?

Üdv.:15 hetes km.

2009. máj. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én pont,hogy nagyon kívántam a cigit,szívtam úgy a 7. hétig,de csökkentettem 2-3 szálra,de tudtam,hogy le kell tenni,mert nem jó a babának és köv. héttől már nem szívom.


21 hetes pocis

2009. máj. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A terhességem előtt dohányoztam.Illetve alatta is,mert 10 hetesen tudtam meg hogy terhes vagyok.Már nem kívántam a cigit,de amikor megláttam a pozitív tesztet,onnantól egyszerűen nem tudtam rágyújtani,de nem is hiányzott egyszer sem.Nem is gondolok rá.Viszont sokat álmodok vele,hogy rágyújtok,de nagy lelkiismeret furdalásom van álmomban,és örülök hogy felébredek.

Üdv:29 hetes kismami

2009. máj. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

...hozzáteszem még nem tudtam hogy terhes vagyok már undorodtam a cigitől is meg a kávétól is


Üdv

2009. máj. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Húha... 5 nap múlva kellene megjönnie, úgyhogy hamarosan kiderül, mi történik...

Vagy vehetek már terhességi tesztet?

Hogy a kérdésre is válaszoljak, nem tudom, örülnék-e a babónak, 20 éves vagyok, egy éve lakom együtt egy albérletben a párommal, és nem vet fel minket a pénz... sőt. persze ő életem szerelme, és tőle szeretnék gyermeket, de nem hiszem, hogy elérkezett az ideje...

Még annyira fiatal vagyok, és nincs biztos anyagi helyzetem... :(

2009. máj. 24. 11:13
 7/10 A kérdező kommentje:

Viszont nem vagyok híve az abortusznak sem, egy gyermek megölésének...

Szóval ha beigazolódik a dolog, nem tudom, mit tehetnék...

2009. máj. 24. 11:14
 8/10 anonim ***** válasza:
Csak egy tanács: örülj neki!!!:)én is 20 éves vagyok, és 22 hetes kismama!!a világ semmi pénzéért sem vetettem vola el a babómat!!remélem ha tényleg terhes vagy örülni fogsz neki a kezdeti sokk után!!:)sok sikert!!
2009. máj. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló, téged segítettek a szüleid? Vagy vállaltad, hogy szegénységbe neveled föl a gyermeket?

Ha az előbbi, vagy esetleg jól keres a párod, nagyon szerencsés vagy... de nálam az a helyzet, hogy édesanyám nagyon rosszul áll most anyagilag, apukám most jól, de ha hozzáköltöznénk a párommal, meg a macsekkal, nem lennénk igazi különálló család...

úgy terveztem, hogy mikorra már jön a baba, lesz házunk, kocsink, megbecsült életünk...

Amikor az első gyermekemet várom, nem akarom, hogy az újság hallatán azt mondják az emberek: "Úristen, te szegény! Miért nem vetetted el? Mi lesz a főiskolával, az életeddel!?" Hanem ezt hogy: "Ez fantasztikus! Gratulálunk!!! Milyen boldog lehetsz!"

Értitek?... :(

2009. máj. 25. 08:28
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én hónapok óta próbáltam leszokni, sikerteleül.. Aztán egyszer csak nem kívántam a cigit, sőt rosszul voltam tőle, rá pár napra ki is derült hogy a baba miatt.

Én sem vagyok abortuszpárti,de megértem a helyzetedet.Nem tudom csináltál-e már tesztet, de szerintem bárhogy döntenétek is, hagyj magadnak a döntésre legalább egy hetet, hogy átgondold.Mi fél éve sem voltunk együtt a párommal amikor teherbe estem, és bevallom nagyon megijedtem, egyáltalán nem akartam még gyereket.Aztán ahogy tudatosult a dolog + a párom reakciója után elkezdtem ragaszkodni hozzá. Most már tudom, hogy nem is történhetett másképp és oka volt annak hogy így alakult, és nagyon várom a babát. Mondjuk én idősebb vagyok nálad, és az anyagi helyzetünk is úgyahogy jó.Bocs, hogy ilyen hosszú lett, remélem minden renben alakul veletek!

2009. máj. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!