Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetes uh-n a babám becsült...

18 hetes uh-n a babám becsült súlya 268g. A doki szerint a normál a 200 g. Ez most azt jelenti, hogy nagyobb lesz a születésekor? VOlt valaki igy?

Figyelt kérdés
2012. jan. 7. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném hogy nagyobb lesz a születési súlya!

Én 19hetes uh-n voltam és az én babám 300gramm volt a nagy könyvekben 200-250gramm van írva!

De nem pánikoltam be,hisz még hátra van 20hét..szerintem ilyenkor az a lényeg hogy a minimum súlyt elérje,az hogy 50-60grammal több,szerintem semmi!

És inkább így legyen mint kevesebb!

ez legyen a legnagyobb problémánk a terhesség alatt,én úgy gondolom!

Boldog baba várást Neked!

20hkm.

2012. jan. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem mindig azt mondtak hogy nagyobb kb 2 hettel mint kellene,mar pe voltam panikolva mert a dokinom allandoan azt kerdezgette hogy biztos jo datumot mondtam e az utolso mensire.aztan 40 hetre beindult a szules aminek a nagy suly miatt csaszar lett a vege.a baba 55cm es 4450g lett de makk egeszseges.nekem ez a tapasztalat;)
2012. jan. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én tegnap voltam Uh-n, 18+5.

2 babám van, az egyik 287 gramm, a másik 296 gramm. Tehát kb egy héttel előrébb járnak súlyilag.

Szerintem nem probléma, a végéig sokat változhat a helyzet.

2012. jan. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a becslés sem biztos, hogy pontos, hiszen a magzat még nagyon pici, egy-egy milliméter eltérés miatt is másképp számol a gép súlyt. De amúgy is sokat változhat még a babád, egyáltalán nem biztos, hogy nagy lesz.

Nekem 18 hetesen 300 grammnak becsülték és senki nem mondta, hogy nagy lenne, vagy hogy elszámolták a terhességi kort. Amúgy 41 hétre született 3330 grammal, tehát teljesen normál súllyal.

36 hetesen amúgy már 3400 grammra becsülték, és még 3 hétig bent maradt, mégsem lett ekkora, tehát nálam nem is volt pontos a becslés még nagyterhesen sem.

2012. jan. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 2-dik babám, de elsőnél még nem voltak ilyen becslések, őt 40+3 szültem, 3550gmal és 53 cmrel. Picit megijedtem, de megnyugtattatok!! Boldog babavárást.
2012. jan. 7. 21:23
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én második babám a múlt heti 18 hetes ultrahangos súlybecsléskor 250 gramm volt.

Biztos, hogy kisebb lesz, mint a bátyja, mert a feje és minden mérete picivel kisebb.

Ilyenkor még nem lehet a születési súlyra következtetni, főleg nem az ilyen korai súlybecslések alapján!

Az első babámnál 18 hetesen nem volt súlybecslés, ő a 38. héten 3 kilóval és 48 centivel született, és mint mondom a második babánk minden adata eddig az összes ultrahangon kicsit kisebb, mint a bátyusnak.

2012. jan. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyik baba 200, másik majdnem 300 grammos volt ekkor. Mindkettő 3 kiló körül született. Ez a súly szerintem még nem oszt, nem szoroz ilyenkor, a babád lehet akár kicsi, akár normál, akár nagy baba is ettől még.

Ne aggódj, nincs ezzel semmi gond.

2012. jan. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Dehogy baj.

Egyrészt a becslések pontatlanok, a fogantatás ideje is lehet bizonytalan, továbbá meg ha nagyobb lesz, akkor mi van? Semmi, megszülöd. A fejkörfogat egyébként is jobban számít, mint a súly, mert ha hosszú is hozzá a babád, akkor nem biztos, hogy "husi" is lesz.

Ez nem egy "betegség", ami miatt izgulni kéne...

2 gyerekes pocakos

2012. jan. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Semmit nem jelent a becsült súly, hidd el, hisz az csak egy megközelítő érték! Nekem végig 3 héttel idősebb méretekkel rendelkezett a babóm, mindenki azt mondta nagy baba lesz, ehhez képest 3270g-al született a kislányom.
2012. jan. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igy már nem aggódom! :)) Boldog babavárást!
2012. jan. 9. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!