Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg be kell feküdni a...

Tényleg be kell feküdni a kórházba (nem a szülés időpontjára értem), hogy ha táppénzre megy valaki?

Figyelt kérdés
Áprilisban estem teherbe és július óta vagyok táppénzen, de az orvos még csak említést sem tett róla (mástól hallottam).
2012. jan. 7. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell.
2012. jan. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2012. jan. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, gondolom az orvosod azért mondta volna.
2012. jan. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem be kellett feküdnöm félidőben 3 napra.
2012. jan. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Valahogy én is így gondoltam. Veszélyeztetett vagyok papíron, de amúgy probléma mentes 39. hdmtes vagyok.
2012. jan. 7. 17:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Én egy percet sem feküdtem kórházban a szülés előttig, és az 5. héttől itthon voltam, kiírattam magam, mert nagyon megterhelő volt a munkám. kaptam szépen minden hónapban a táppénzt, szó sem volt arról, hogy be kéne feküdni, ez badarság, hacsak nem hoztak valami újabb eszement törvényt de arról többen hallottunk volna.
2012. jan. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én a 22. héttől vagyok itthon, nekem sem kellett befeküdnöm kórházba. Elmentem dokihoz (nem fogadott, sima sztk), mert 3 napja nem múló derékfájásom volt, meg olyan görcsölős érzésem volt, mint megtudtam, azok a keményedések. Megvizsgált, írt fel magnéziumot, és azt mondta, zárva vagyok, minden ok, de inkább pihenjek, ne dolgozzak, ágynyugalom. A lelettel elmentem a házidokihoz, aki kiírt táppénzre, és azóta folyamatosan azon is vagyok. Egyébként így már jól vagyok, igyekszem sokat pihenni, csak túl sok jövés-menés után keményedek néha.

Dolgozni nem tudnék már, mert hamar elfáradok.

30h kismama

2012. jan. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!