Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SOS! Ha 4 órás bejelentett...

SOS! Ha 4 órás bejelentett munkaviszonyom van, akkor jogosult vagyok Tgyásra?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat előre is!
2012. jan. 9. 13:25
 1/3 anonim ***** válasza:

TGYÁS jogosultság:

- szüléskor fennálljon a biztosítási jogviszonyod ( vagy max 42 nappal előtte szűnjön meg, de az egy másik eset )

- a szülést megelőző 2 évben meg kell lenni a 365 biztosítási napnak.


Tehát kérdés: mikor szülsz és mióta van 4 órás munkaviszonyod?

2012. jan. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1 hónapja van 4 órás munkaviszonyom, és június közepére vagyok kiirva. eddig 3 évig 8 órás bejelentett állásom volt.
2012. jan. 9. 15:44
 3/3 anonim ***** válasza:

1 hónapja van 4 órás munkaviszonyom, és június közepére vagyok kiirva. eddig 3 évig 8 órás bejelentett állásom volt.


Ezek szerint 2012.júniusban szülsz.

2011.decembertől van 4 órás állásod, akkor 2011.dec-2012.június az kb 6 hónap mindez 4 órás állásban, azaz 3 hónap teljes munkaidősnek felel meg.

Egy év teljes munkaidős állás kell, ebből Neked 3 hónap meglesz a 4 órással számítva.


Akkor a kérdés: 2010. június közepétől ( hiszen onnan nézik a 2 évet a szüléshez viszonyítva ) 2011. decemberig ( hiszen azóta dolgozol 4 órásban ) nézve volt-e 9 hónap 8 órás munkaviszonyod? Ha volt, akkor jogosult vagy TGYÁS-ra, utána GYED-re s végül GYES-re.

2012. jan. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!