Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozó vagyok....

Egyéni vállalkozó vagyok. Most mondtak nekem egy január 12-i határidőt, amikor is be kell adni egy nyilatkozatot, hogy legalább 36 órás munkaviszonyom van, ahol fizetik a járulékot utánam. Mit kell kitöltenem és hol?

Figyelt kérdés
A lényeg,hogy kiváltottam a vállalkozóit elektronikus úton, tehát nem tudtam csatolni hozzá semmi jövedelem igazolást, stb... Az elektronikus kitöltőn volt lehetőség bepipálni, hogy legalább 36 órás munkaviszonyom van. Ez nem elég? Ha nem, akkor mit kell kitölteni? Hogyan?
2011. jan. 7. 11:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyéni vállalkozóként könyvelőre van szükséged. A könyvelőd tudni fogja. Gondolom arra a nyilire gondoltak, hogy ne kelljen járulékbevallást beadni. De csak ha látnám a papírokat tudnám hogy a te esetedben mit is kell tenni....
2011. jan. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Van egy pár teendő a vállalkozói kiváltása után: bejelentő lapokat kell az Apeh felé leadnod a igazolvány kiváltását követően, az iparűzési adó hatálya alá is be kell jelentkezned, regisztráltatni kell a vállalkozást szintén egy Apeh felé benyújtandó bejelentőn, hogy elektronikusan lehessen küldeni a bevallásokat vagy meghatalmazni egy könyvelőt, hogy az ő nevében menjenek a bevallások. Szóval ha még nincs könyvelőd, akkor keress egyet.
2011. jan. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Közben azt az infót kaptam, hogy a nyomtatvány kitöltő szoftverrel az NY-es nyomtatványt töltsem ki, ami nullás. Küldjem el, aztán annyi.

2011. jan. 7. 13:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, ha az előbb felsoroltak megvannak, akkor a havi bevallás kiváltására az NY nyilatkozat kell. De a bejelentők be vannak nyújtva? Mert a kérdésedből úgy tűnik, hogy nincs.
2011. jan. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nincs... illetve már a fele megvan. :) Rajta vagyok a dolgon!

Köszi! :)

2011. jan. 8. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!