Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szoptatási idő alatt mit...

Szoptatási idő alatt mit lehet majd enni és mit nem?

Figyelt kérdés

Majd lesz aki erről felvilágosít a kórházba,vagy nem foglakoznak majd ilyennel?Azt halottam,hogy epret,málnát,körtét,banánt nem lehet majd.De mi van a többi ételel?Már most megéri vigyázni vmivel?

32 hetes kismama vagyok


2009. máj. 24. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igazság szerint bármit ehetsz, ami nem bántja a babád pociját. Amiket felsoroltál, azokat is. Epret, málnát, mindenféle bogyós gyümölcsöt te ehetsz, de a babád 1 éves koráig nem. Azt szokták mondani, hogy a puffasztó ételeket jobb kerülni, de még ez se szentírás, nem minden baba pocija fáj az ilyen ételektől se. Én az 1. babánál nagyon odafigyeltem, hogy mit eszem, mégis borzalmasan hasfájós volt, érdekes módon a másik 3 gyerek mellett bármit ehettem, sosem fájt a pocijuk. Majd a védőnő biztosan el fogja mondani, hogy mik az általánosságnan nem ajánlott ételek, de ezek sem mindenkinél okoznak gondot. Én azt szoktam tanácsolni, hogy az ilyen dolgokat is meg lehet próbálni, de eygszerre csak kisebb mennyiségben, ha nem okoz gondot, akkor legközelebb nyugodtan eheted, ha mégis, akkor érdemes 1-2 hónapra kihagyni az étrendből és csak utána próbálkozni ismét. Az, hogy mire lehet egy baba pocija érzékeny, nagyon különböző, lehet, hogy a tiéd éppen semmire sem lesz az, vagy olyanra is, amire más babája nem is reagál..
2009. máj. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Ez egy cikkből részlet

Általánosan elterjedt felfogás, hogy a szoptatás alatt tilos ilyen ételeket enni, amik K-val kezdődnek, pl. kelkáposzta, karfiol, karalábé, mert ezek puffasztanak, így a babánál is hasfájást okozhatnak. Emellett még azt is tanácsolják, hogy ne fogyasszunk hüvelyeseket, mert ezek is gondokat okozhatnak.

A valóság ezzel szemben az, hogy minden babának más az érzékenysége ezekre az ételekre, ezért az anyuka a szoptatás kezdetén nyugodtan táplálkozhat a megszokott módon, de ha valamelyik ételre érzékenységet tapasztal a babánál, akkor azt kerülni kell. A fűszeres ételek, csípős ízek szinte mindig gondot szoktak okozni, illetve azok a gyümölcsök, amik amúgy is hajtanak (pl. cseresznye).

Ha érzékenységet tapasztalunk, csak 2-3 hétre hagyjuk abba az adott étel fogyasztását, utána újra próbálkozhatunk.

2009. máj. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2009. máj. 25. 06:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy mindent lehet enni, ésszerű határokon belül. Viszont epret és málnát nem ehetek, amíg szoptatok, mert nem bizonyított, hogy a babákra milyen hatással is van valójában...

Pedig meghalok az eperért, főleg hogy szezonja van:(

2009. máj. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szia!Én most nagyon tunkolom ezeket a gyümiket magamba,mert félek,hogy utánna nem lehet. :-)
2009. máj. 26. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!