Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Toxoplazmózis fertőzés kiderül...

Toxoplazmózis fertőzés kiderül a 12hetes vérvételen? Én úgy tudtam spéci vérvétel kell. Sok mindent írnak a neten össze vissza.

Figyelt kérdés
Van egy 8hetes kutyusom,akinem most irtottam férget,sokat ment utána a hasa..régen voltak cicáim meg kutyusom is de nem tudom átestem e rajta.terhesgondozóban kaphatok beutalót vérvételre?nincs saját dokim.
2012. jan. 10. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Magyarországon nem csináláják meg automatikusan (kivéve egy két magánrendelésen hallottam már hoyg megcsinálták).

De ha kéred, akkor megoldható, főképp ha indokod van rá.


Nem kell speckó vérvétel, sima normális kémcsöves vérmintából végzik el, és kb 2 hét alatt megvan az eredmény.

Nekem legalábbis így volt.

Kértem,hoyg csinálják meg, mert lett egy cicánk, levettek egy kémcső vért, és 2 hétmúlva kezemben volt a papír (magánorvosnél, az asszisztens vett vért)

2012. jan. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Külön vérvétel kell a toxoplazmára. Esetenként 5000 Ft. Én voltam 2x is, de nagyon lassan jön meg az eredmény, így a második kidobott pénz volt. A védőnő adja a beutalókat a vérvételekre.
2012. jan. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a nőgyógyász adott beutalót a terhesgondozóban toxóra, de mivel nagyon húzta a száját, a következőt már a háziorvostól könyörögtem ki.

És ingyenes volt.

2012. jan. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A második babát várom, az elsővel megcsináltattam, mert gondoltam, hogy kutyák, macskák között nőttem fel, a kertből is ettem a zöldséget, fáról a gyümölcsöt, tuti átestem rajta. Hát nem. Most is megcsináltattam, nálunk ez úgy működik, hogy amikor mész az első vérvételre, a 12 hetesre, akkor külön megkérdezik, hogy milyen vizsgálatokat kérsz még. Ott szólni kell, hogy kéred a toxoplazmát, és annyival több vért vesznek le. Aztán el kellett kocognom a pénztárba, kiperkálni 5.300,- forintot, a papírral meg vissza a vérvételes nőcihez. Most helyettesítő védőnő van nálunk, így megtudtam, hogy nálunk a körzeti doki is ad beutalót a toxoplazma vizsgálatra így ingyenes. Szóval szerintem érdemes megkérdezned a védőnőt és a körzeti orvosodat is.
2012. jan. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A védőnek gőze sincs róla.Ha nem hisztizem ki az uh-t a korházban,akkor most 11 hetesen még uh-m sincs.Szerinte nem kell nézegetni azt a gyereket,úgy is vérzek ha elmegy. Kiskönyv is csak ezután lesz állítólag. Megpróbálkozom a háziorvosnál..Köszönöm a válaszokat.
2012. jan. 10. 14:49
 6/9 anonim ***** válasza:

Számomra azért furcsa ez, mert én 2006-ben voltam terhes és akkor automatikusan csinálták és kijött átestem a fertőzésen, nincs teendő, majd még egyszer elvégezték, kijött átestem, nincs teendő és 2008-ban mikor terhes lettem automatikusan elvégezték 2-szer vagy 3-szor, bár mondtam ha 2 évvel korábban már átestem rajta és nincs teendő, azt mondták nem baj, úgyhogy még kétszer vagy 3-szor kijött ugyanez. Most nem emlékszem hányszor kell vérvételre menni, de ahányszor voltam, mindig megcsinálták.

Furcsállom hogy nektek meg egyszer sem, automatikusan. Ha nekem 5-ször, ugyanazt.

2012. jan. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem a nőgyógyászom adott beutalót, számomra kicsit megdöbbentő h valahol pénzért csinálják ezt a sima vérvételes vizsgálatot. Nekem is 2 hetet kellett várni az eredményre.

Jó babavárást:)

30Hkm

2012. jan. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
4. válaszoló vagyok. 2009-ben született a nagyobbik fiam, már akkor is 5.000,- forint volt a toxoplazma nálunk, ráadásul meg is ismételték. És ez a sima sztk-s vérvétel volt, nem magándoki. Zala megye
2012. jan. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 krisztina24 ***** válasza:

Szia! Nálunk a terhesgondozáson (Szeged) automatikusan elküldenek toxoplazma vérvételre, teljesen ingyenesen. A 16.héten voltam "nagy vérvételen", és ott vették le, majd 3 hét múlva ismétlés, és védett vagyok. Érdekes,hogy országon belül sem egyforma a terhesgondozás, de furcsállom hogy egy alapvizsgálatot valahol nem végeznek,vagy csak pénzért.

27.hetes kismama

2012. jan. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!