Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elkapható-e vérvételkor...

Elkapható-e vérvételkor bármilyen fertőzés (hepatitis, aids, maléria stb) ha a vérvétel előtt nem fertőtlenítették a karom és a nővér fogdosta a vénámat sokéig, mert nem találta?

Figyelt kérdés
2010. márc. 3. 08:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Erre az esély majdnem egyenlő a nullával. Ne aggódj. És miután kitapintotta a vénádat, utána sem fertőtlenítette? Én szóltam volna.

De mindegy, gondolom a tű steril volt.

2010. márc. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem szóltam, mert én rosszul vagyok és nem tudom nézni. Csak mikor beleszúrt, akkor esett le.
2010. márc. 3. 08:30
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, mert kívülről tapogatta, nem nyúlt bele, a tű meg kötelezően steril, utána meg elszorítod szintén steril gézlappal vagy hasonlóval.
2010. márc. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
ha a tu steril es ha a nover kezetmosott vervetel elott (altalaban szoktak) akkor nem hinnem, de maskulonben sincs sok eselye
2010. márc. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát kezet tuti, hogy nem mosott, mert sokan voltunk és rajta kesztyű volt. Ezért is merült fel bennem, mert mindenféle ember volt előttem.
2010. márc. 3. 08:46
 6/13 anonim ***** válasza:

Ne parázzál. Nekem nagyon rossz vénám van és kesztyűben ki sem tudják tapintani, fél óra mire az 5ik szúrás eredményes lesz. És nincs semmi bajom.

A másik meg az, hogy ezek a laborosok rendszeresen járnak ellenőrzésre.

2010. márc. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
ja és mikor rádfújja a sterilizálot akkor az ujjával azt tapogatja. Annyiszor tapogatja, hogy az ujja is steril lesz.
2010. márc. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
De nem fújt semmit! és ha az előttem lévőket sem fújta és nekik is csak ki kellett tapintani? és a kesztyűn maradhatott vér vagy egyéb szennyeződés nem?
2010. márc. 3. 08:55
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nincs túl sok jelentősége. Az a lényeg, hogy a tű steril volt. AIDS, meg ilyesmi dolgok csak akkor elkaphatóak, ha többször használt tűvel szurkálnak, vagy ilyesmi. Csak vér útján terjednek.

Esetleg ennyi történhet, hogy begyullad a helye, vagy ilyesmi.

2010. márc. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha ennyire parázol, akkor vizsgáltasd ki magad most azonnal.
2010. márc. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!