Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36+3-hetes kismama! Mit...

36+3-hetes kismama! Mit tegyek, hogy ne idegeskedjek rajta?

Figyelt kérdés
össze van pakolva a kórházi cuccom,és eggyenlőre nem félek a szüléstöl!!DE HA BESZÉLNEK RÓLA VAGY HA KÉRDEZNEK,ÓÓÓ SZEGÉNYKÉM ÚGY SAJNÁLLAK BÍZTOS SOKAT FOGSZ SZENVEDNI,AKKOR TELJESEN ROSSZÚL ÉRZEM MAGAM,ELKEZD GYORSAN VERNI A SZÍVEM ÉS TISZTÁRA BEPARÁZOKM ÉS IDEGES LESZEK!MIT TEGYEK,MI LESZ HA INDÚLNI KELL MAJD?UGYE AZÉRT KI LEHET BÍRNI?KÖSZÖNÖM
2009. máj. 25. 07:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Amikor az első gyerekemet vártam,én is izgultam,de mindig azzal biztattam magam,hogy nem én vagyok az egyetlen szülőnő,ha más is kibírta,én is kifogom.És szülés közben eszembe jutott,hogy egy idősebb kolléganőm azt mondta:nem kell félni,ha úgy érzed,hogy ez már kibírhatatlan,akkor ez azt jelenti,hogy itt a baba.Én hármat szültem,és mindegyik szülés más volt.Hallgass az orvosra,és ne idegeskedj,mert attól lesz rosszabb.
2009. máj. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én azért nem féltem, mert tudtam, hogy ez csak egy véges ideig tartó fájdalom.

Tehát fájni fog pár órát, egyre jobban, aztán a szülés, az már gyors, tulajdonképpen pár perc. És utána mintha elvágták volna, vége is van a fájdalomnak, mintha sose lett volna.

Úgyhogy ez éltetett engem közben, hogy pár óra múlva emlékezni se fogok arra, hogy fájt. Ez nem olyan, mint a kartörés, vag bármilyen más fájdalom, mert azok napokon, heteken át fájnak folyamatosan. Ennek meg pikk-pakk vége.

2009. máj. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jaj de aranyos vagy:-)

Mindha én irtam volna ezeket a sorokat 9 évvel ezelött.Akkor született az első gyermekem.Én ugyanezt éltem át amit most te.A kórházba a szoba társaimtól szó szerint ezt kérdeztem amit most te,hogy "ugye ki lehet birni"?Sőt,annyira belelovaltam magam a félelembe,hogy sirtam is,hogy úristen mi lesz,nem fogom kibirni a fájdalmat.Most már nevetek ezen,olyannyira,hogy azóta még 3 gyermekünk született,jelenleg 20 hetes terhes vagyok az 5. babánkal.Szóval,ha nem lehetne kibirni valószinűleg nem válaltam volna több gyereket mint egyet:-)

És még valami,ahogyan kibújik a kicsi és rádteszik,minden elmúlik,és csak ő lesz,meg a boldogság:-))

A világ legszebb csodáját fogod átélni hamarosan.

Ne izgulj,ki fogod birni,de addig is ne edd magad ezen,túl leszel rajta,sokan túléltük már:-)))))))))

Könnyű szülést kivánok:Rita

2009. máj. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csókoltatom ezeket a "kedves" embereket.

Mi a fenének kell megrémíteni egy kismamát? Ezeknek az embereknek van már gyerekük?

Szerintem ne foglalkozz ilyen emberekkel és mesékkel, mert tényleg csak pánikolni és stresszelni fogsz.

Ahogy az előző hozzászóló is írta, ha annyira rossz lenne, nem szülne több gyereket.

Én ezeket az embereket nagyon nagy ívben elkerülöm, vagy ha muszáj meghallgatni őket (mert pl. rokon), akkor nagyon NEM teszem a magamévá az ő tapasztalatait.

2009. máj. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!