Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 26 hetesen korai még megvenni...

26 hetesen korai még megvenni pl. a kiságyat? Ti mikor vásároltatok be neki ilyen nagyobb cuccokat?

Figyelt kérdés
Alkalmi vétel volt, de nem hoztuk el, azt majd csak később.Nem akartuk hogy másnak adják el.Most babona miatt hagytam volna elveszni?Ti voltatok így?
2009. máj. 25. 08:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

én nem törődtem a babonákkal, már a 3. hónaptól elkezdtem vásárolgatni, és semmi baja nem lett a babámnak, aki azóta már 4 éves, az öcsikéje pedig 3.


Nem hinném, hogy azért, mert veszel neki dolgokat, azért bármi baja eshet. Szerintem ez badarság.

Azért nrm szoktak korán vásárolni, mert bármi lehet a terhességgel, elhal, vetélés, stb, de nem a vásárlással függ össze. Azért mondják, hogy ne vegyél semmit, hogy ha baj adódik, akkor ne kelljen nézegetned, mert az nem kellemes. De már nem vagy fiatal terhes, szerintem már nyugottan vásárolhatsz.

2009. máj. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok babonás és ezek a dolgok nem olcsók (kiságy, babakocsi). Szerintem akkor kell megvenni, amikor futja rá. Nem kell mindent az utolsó pillanatra hsgyni, mert akkor egyszerre nagyon sokat kell költeni. Szerintem jobb apránként.
2009. máj. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi a választ, én is ezt mondtam magamnak.
2009. máj. 25. 08:44
 4/10 anonim ***** válasza:

Én már nagyon korán vásárolgattam volna, de a párom babonás és nem lehetett:(igy 6 hónaposan kezdtünk el vásárolgatni annál is inkább mert a kiságyat ill. a gyerekbútort rendelni kellett ami 4-6 hét és a 9.hónapban már nagyon nem volt energiám babaszobát rendezgetni ill vásárolgatni.

De sztem tök mindegy mikor kezdetek el vásárolni a babának.

2009. máj. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia !Én 29 hetes vagyok,és most vettükm meg a babakocsit és hordozót is.kiságyat a nagyobbik tesótol örökli a baba.De már az is teljessen fel van állítva a szobába.Én sem vagyok babonás.semmi baja nem lesz a babának ha hetekkel szülés előtt vásárolgatunk!jó babavárást!
2009. máj. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi már 14 hetesen megvettük az ágyat!! Pont ezért mert alkalmi vétel volt máshol ill.később csak sokkal drágábbért láttam.

Fel is állítottuk:)

Nekünk kellett ez az időszak addig is szoktuk a gondolatot hogy ott fog egy is "csomag" :)) mozgolódni benne nemsokára (mondjuk nekünk első baba).

Néha azért eszembe jutott, mekkora fájdalom lehet ha vki elvesziti a babáját és megy haza és ott van a kiságy, aki várja a gazdáját...:((

de ezeket gyekeztem elhessegetni magamtól, illetve úgy voltam mint a fenti válaszolók, hogy nekünk se pénzünk, se időnk nem lett volna úgy hogy na akkor az utolsó 2-3 hétben veszünk meg mindent egy helyen mondjuk és esetleg sokkal drágábbért.

Barátnőméknél is most úgy van hogy 30 hetes de semmit se vettek még, minden hónapban félreraknak egy összeget a babának és majd a legvégén akarnak egy bababoltban megvenni mindent.

Én ezt butaságnak tartom, a vicc az h a barátnőm is, csak a férje nem engedi hogy előbb vásároljon...:///

2009. máj. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A babonával nem kell törődni. Nem azon múlnak a dolgok. Valaki más irányítja a dolgokat.


A húgom egyébként már 23 hetesen megvette a kiságyat, és van egy gyönyörű 10 hónapos kislánya.

Én most vagyok 30 hetes. MI 2 hete vettük meg a kiságyat.

2009. máj. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
En 28 hetes vagyok,ruhakat mar vettem neki,kisagyat lehet hasznaltan veszunk nemsokara(persze matracot ujat),a kocsival meg varunk mert arra nem lesz rogton szukseg es jo minosegut akarok venni.Nalunk inkabb a ferjem az aki nem nagyon szeretett volna elore vasarolni(tavaly elvesztettunk egy babat)de olvastam valahol hogy ha a kiscipot megvesszuk es odarakjuk a csalad tobbi cipoje koze akkor mar biztos hogy erkezni fog a majdani viseloje.Igy vettem ra a ferjemet a vasarlasra.
2009. máj. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi 16 hetes kor körül vettük meg a kiságyat, a babakocsit pedig 18 hetes kor után, épp azért, mert alkalmi vétel volt. Egyenlőre anyóséknál tárolódik, mert épp költözés előtt állunk. Még egy szekrényt akarunk neki venni, azt is a közeljövőben. Rucink az már van bőven, "örökölünk" folyamatosan.

Szerintem nyugodtan vásárolhatsz, nem lesz semmi baja a Picurnak.


22 hetes kismami

2009. máj. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2009. máj. 25. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!