Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Januárra kiírt kis mamik ti...

Januárra kiírt kis mamik ti mikor kezditek el összepakolni a kórházi cuccokat? Mit visztek magatoknak és mit a babának? Szerintetek a kényelem érdekében lehet melegítő alsóban és pólóban lenni a kórházban a szülés utáni napokban?

Figyelt kérdés
2011. okt. 21. 17:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én január végére vagyok kiírva! Majd szerintem olyan december eleje, inkább közepe felé kezdem el bepakolni a korházi cuccokat! De megmondom őszintén, hogy még nem tudom, hogy mit, mert még nem kaptam babakelengyét, majd az alapján pakolok.Szerintem ne pólóban meg naciban legyél, ezt sok kismama javasolta nekem is, hogy azt felejtsem el. Elől gombos hálóing a célszerű. Abban a szoptatás is megoldott. Meg amikor szoktam menni látogatóba a korházba kismamákhoz akkor naciban pólóban nem is nagyon láttam még kismamát!
2011. okt. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én már szültem egyet, most január 15-re vagyok kiírva. Csak pizsamát meg melegítőt viszek, utálom a hálóinget. Először abban voltam de császáros vagyok 5 napot voltam bent, a kutya sem akart megvizsgálni és a nem császárosokat sem vizsgálta senki. Nyugodtan lehetsz nadrágban vagy melegítőben vagy amiben akarsz, ahogy kényelmes. Nálunk az ÁEK-ben (Bp.) annyira meleg volt, hogy be se takaróztam éjjel. Az elsőt februárban szültem szóval szintén téli baba, nagyon meleg volt biztos volt vagy 28fok. Azt mondták a babák miatt kell. Amúgy én kari előtt összepakolok biztos ami biztos alapon.
2011. okt. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja és nálunk a babának csak pelust meg popsitörlőt kell vinni de talán egy pelust ha elhasználtam mert még nem termelnek. Reggel meg este meg átpelenkázzák őket a csecsemősök a benti pelenkával. De minden kórházban más a divat, meg kéne érdeklődnöd mit kell vinned.
2011. okt. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Január 28-ra vagyok kiírva. December közepe körül fogok összepakolni, mivel a 35. hét körül már szerintem nem árt ha össze van rakva a motyó.

Pizsamákat viszek magamnak. Második baba, és ugyanott fogok szülni. A babának viszek napi 3 pelust, 3-4 bodyt, popsitörlőt, krémet. Apa majd behozza a hazahozós ruhát a hordózóval együtt. A babák ott a kórházban pólyában vannak, így más ruha nem kell.

2011. okt. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Azért pakolok előbb, mert a 35. hét kb. pont karácsonyra esik:)

2011. okt. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én csak a pizsama témához szólnék hozzá.Szerintem nem praktikus (persze kényelmesebb),több okból sem.Nekem az első gyerekemmel katéterem volt,mert nem tudtam pisilni,na az lehetetlen lett volna nadrággal.
2011. okt. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én január közepén fogok szülni, és kb novemer végén fogok összepakolni.

De igazából nem sok minden kell...félórás munka az egész, tehát ha nem raknám össze csak egy lista lenne akkor se lenne baj...

2011. okt. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Én is szültem már 2 éve a Barosban. Akkor hálóingeztem, de gyűlölöm így marad a melegítő also és a patentos póló, amiben könnyű szoptatni. Az ÁEK-ben is szülhetnék, de mivel ott dolgozó vagyok inkább kihagyom, mert amikor a lányomat vártam és felmerült, hogy elveszíthetem hihetetlen impotenciával álltak a dologhoz. Én január 17-re vagyok kiírva a fiammal így úgy gondoltam december elején pakolok össze, de már most mindent megveszek. Pl eldobható bugyi. Az a baj, hogy már semmire sem emlékszem, hogy mit pakoltam be. 2 pár papucs biztos. Azt nem szeretném ha sok felesleges dolgot vinnék és csak rakosgatnám. Mert anno magamat ismerve biztosan sok felesleges dolgot vittem.

2011. okt. 21. 22:14
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia, én jan 2re vagy dec 29re vagyok kiírva, nem biztos egyik sem...de én tegnap írtam listát, mit kell vennem, két gyerek mellett sakkozom az idővel, hogy mikor tudnám legalább részleteiben beszerezni a cuccokat.

Nagy bugyit, mert nagyobb vagyok, mint a második terhességnél, tehát az előzőek nem lesznek jók, hálós bugyit leszorítani, betéteket, két papucsot is veszek, mert itthon nem használok papucsot, tehát az is kell...és én is melegítőben leszek nappal, meg felül úgy, hogy pántos top, rá póló és ha lefekszem szoptatni, csak felhúzom a pólót, letolom a topot és már ott is van neki. Hasam-hátam nem lesz kint. Én utálom a hálóinget, meg mindenféle inget...

Szóval lassan összerakom a szülőszobai és a kórházi cuccokat is...végülis lassan 32hetes leszek, jöhetne is, ha akarna, sokan szülnek 7hónapra és ha sajnos így alakulna, ne a férjem rohangáljon Tena lady betétért...:-)

2011. okt. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!