Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33 hetes vagy, és már másodszo...

33 hetes vagy, és már másodszor fordul elő, hogy majdnem elájulok sorbaállás közben. Le kell ülnöm, és kb 5-10 perc múlva rendeződik. A dokit hívtam azt mondta, hogy alacsony a vérnyomásom. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Azt mondta a doki, hogy igyak sok folyadékot, napi egy kávét, és ne én álljak sorba, hanem a férjem (ez nem mindig megoldott).
2009. máj. 25. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, egyszer.Nem tudom mi lehetett, vagy vérnyomás, vagy csak szimplán az idő miatt.A sok folyadék az jó tényleg.
2009. máj. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, főleg ilyen melegben nagyon fontos, hogy sok folyadékot igyál, többet,mint a terhesség előtt, mert így babásan sokkal többre van szükség. Ez is rendezheti a vérnyomásodat. A napi 1-2 kávé nem árt és még kicsit fel is dobhat. Ha elmész otthonról, mindig vigyél magaddal vizet, hogy olyankor is tudj inni. Jó, ha előre behűtöd, mert ha kénytelen vagy sorbanállni, jól tudod magad hűteni vele, (a tarkódnál).
2009. máj. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem akkor rendeződött ez a problémám, amikor felírták a vasat vérszegénységre.
2009. máj. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nálam is ugyanez van, most vagyok 36+4 hetes kismami. Nem bírok egy helyben állni, folyamatosan ájuldozom (buszon, sorban álláskor), de ez télen is így volt, úgyhogy nekem nem a meleg miatt. A doki azt mondta, h alacsony a vérnyomásom (85/60 Hgmm), alacsony a haemoglobinom (94), tehát vérszegény is lettem. Mióta kiderült az oka a rosszulléteknek, napi 2,5-3 l vizet iszom, mindig van nálam, bárhová megyek, tömöm magam vassal, h ne legyen vérátömlesztés (úgy néz ki, h császár lesz, m túl nagy hozzám a baba, ráadásul csücsül), és bizony 2-3 kávét iszom meg naponta, h ne essek össze úton-útfélen. :(
2009. máj. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !

Az utolsónak: állítólag nekem is a vérnyomásom, de mikor mérem akkor kb 110/60, az szerintem annyira nem rossz. A vasam rendben van, és a haemoglobin sem nagyon alacsony (110). Idáig kétszer fordult elő, és mind a kétszer akkor mikor sorba kellett valahol állni hosszabb ideig (és sajnos tudjuk, hogy nem engednek előre).

2009. máj. 25. 14:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Ezzel én is igy vagyok. És pont ezt akartam irni,hogy nekem tök normális szokott lenni,söt még néha inkább magasabb a vérnyomásom...hát nemtudom,de félek hogy egyszer tényleg összeesek... :( Sajnos nálunk sem megoldott hogy ne én vásároljak. 32 hetes
2009. máj. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát igen nálunk sem mindig megoldott, mert ha a párom dolgozik, akkor kénytelen vagyok én menni, de már lassan nem merek sehova elindulni egyedül, mert nem az az ijesztő, hogy az ember rosszul van, hanem hogy nincs mellette senki.
2009. máj. 25. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!