Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Problémás első trimeszter!...

Problémás első trimeszter! Másoknak is? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Ma vagyok éppen 13 hetes, tegnap voltam először UH-n. Mindent rendben találtak, a pocaklakóm gyönyörű, azonban én mégis eléggé rosszul érzem magam. Állandóan szédelgek, mintha rángatnák alattam a földet, és folyamatosan belülről ráznák az agyamat. Gyenge vagyok, instabil, fáradékony. A fejem is gyakran fáj, és nem jó sem ülni, sem állni. A hányinger is gyakori, bár szerencsére hányni nem szoktam... Szedek Gravidát, MagneB6-ot, és most már vasat is, mert azt olvastam, hogy a vérszegénység okozhat ilyen tüneteket. Vérvizsgálatom a jövő héten lesz, ezért is érdekelne, hogy másoknál mi volt az oka a hasonló tüneteknek.


Ez a baba a második pocaklakóm egyébként, van már egy 3 és fél éves, eleven kisfiam, akivel semmi hasonlót nem tapasztaltam a terhesség során, végig jól éreztem magam. Így most nagyon nehéz, hiszen a fiamat is el kell látnom, ami sajnos nem mindig egyszerű, amikor talpon maradni is nehéz, annyira forog a világ.


Ötletek, trükkök szédülés ellen? El fog múlni? Ha igen, mikor?


Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2011. nov. 4. 11:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a fenti tünetek teljesen normálisak, de nem tartom jó ötletnek a terhesvitamin melletti kiegészítő vas szedését. Ezt szerintem mindenképpen beszéld meg az orvosoddal! Nekem például most kellett abbahagynom az Elevit szedését, mert én is szédelegtem, émelyegtem és még hasmenésem is lett tőle. Amint abbahagytam, minden helyreállt. Az orvosom szerint a magas vas-tartalom váltotta ki a tüneteket. Szerintem Te is tegyél egy próbát! Kitartás: 9 hetes terhes
2011. nov. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én a terhesvitamintól voltam rosszul...

Illetve anélkül is, de attól még jobban..

Azt hittem sose lesz vége, de abbahagytam a terhesvitamint és 3 nap után elmúlott..:)

28hkm

2011. nov. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Nos, a vassal leálltam, azzal megvárom a vérképem eredményét, viszont a Gravidát a fiammal is szedtem, és vele semmi bajt nem okozott. Nagyon várom a hétfőt, akkor megyek az orvoshoz, és mivel már időnként keményedek is, biztos, hogy van valami a háttérben. Igyekszem nyugodtnak maradni, bízom benne, hogy a tünetek el fognak múlni. Addig pedig kímélem magunkat, hanyagolom a takarítást, meg a nehezebb munkákat.

2011. nov. 5. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!