Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 12. heti vérvétel down...

A 12. heti vérvétel down szűrés céljából tényleg fizetős?

Figyelt kérdés
2009. máj. 25. 13:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! A székesfehérvári kórházban ingyenes a kombinált teszt (amit kérdeztél). Fizetni csak a későbbi integrált tesztért kell (amennyiben szeretnél csináltatni).
2009. máj. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Szia!

Én úgy tudom, hogy nem kell fizetni, nekem legalábbis ingyen volt, de még nem is hallottam senkitől, hogy fizetni kellett volna érte.

2009. máj. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is megcsináltattam, de nem kellett fizetni érte. Egy ultrahangból és egy vérvételből állt a szűrés. Az eredményét az interneten tudtam megnézni.
2009. máj. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Ha a vérvételre gondolsz, akkor nálunk azért is kellett.

Csináltak egy 12. heti ultrahangot (itt a nyakiredő vastagságot és az orrcsont meglétét nézik), mert már ebből következtetni lehet a Down-szindrómára.

Az első trimeszteri vérvizsgálat nálunk 9ezer Ft, a 16. heti 20ezer (kombináltként is 29e).

Szóval igen, nálunk kellett (nem BP).


Üdv.

19 hetes km

2009. máj. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Szia.Amit a kórházba csinálnak azért nem kell fizetni a 12.dik uh-ért.Viszont ha elmész és külön csináltatsz amiben még a vérben is nézik akkor kell fizetni az 28 e ft.Bp-en
2009. máj. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi. A kórházban csinálják és nem lehetőség hanem kötelező. Majd kiderül.
2009. máj. 25. 13:47
 7/8 anonim ***** válasza:
69%
Ha kötelező akkor csak ingyenes lehet.
2009. máj. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez az egész a következőképp működik:

Azokban a kórházakban ingyenes akár Bp-en vagy vidéken a kombinált teszt, amikkel a Sejtbank szerződést kötött. A nem szerződött kórházakban, csak a sima 12. heti nyaki-redő vizsgálat van, vérvétel nélkül.

Amennyiben olyan kórházban szülsz vagy oda tartozol, ahol nincs ilyen szerződés, akkor is meg tudod csináltatni ezt a tesztet (nem ott helyben), 28 ezer ft-ért.

Az integrált teszt más, az sehol nem ingyenes, mivel a Sejtbankos szerződés csak a kombinált tesztre szól.

2009. máj. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!