Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most voltam 12. heti genetikai...

Most voltam 12. heti genetikai szűrésen. Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
A vizsgálat eredménye összességében negatív lett. Az UH vizsgálat jó. Tarkóredő 1,7 mm, orrcsont látható. De a vérértékeim nem lettek jók: free-b-hcG 1,72 MoM, PAPP-A 0.51 MoM, ami teljesen kikészített. A kockázati eredmény 1:824. Szűrés eredménye negatív lett,de nem vagyok nyugodt. Járt így valaki, hogy nem lett jó, a véreredmény, de minden rendben volt?
2009. máj. 25. 15:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Az 1:824-es arány azt jelenti, hogy 824 hasonló adatokkal rendelkező terhességből 1 baba születik betegen. Ha utánaszámolsz, az azt jelenti, hogy 99.87% az esély arra hogy a babád egészséges, mint a makk! :)

A nyakiredő és az orrcsont teljesen rendben van. Ne aggódj!

Ha nem nyugodtál meg, még a 16. héten is kérhetsz 2. trimeszteri vérvizsgálatot (igaz felénk az 20ezer Ft, de ha megengedhetitek magatoknak, a nyugalmad megéri).


Minden jót!

19 hetes km

2009. máj. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a kockázat 1:230 volt, Hcg 2,32 MOM, Papp-A 0.61 MOM.

Tarkóredő, orrcsont rendben.

16hetesen AFP 0.69 MOM, Hcg2,36 MOM

Ezután megcsináltattam az amniocentézist, is kiderült, a baba teljesen egészséges!!!

Viszont rettegésben éltünk le 2 hónapot (12.-től a 21. hétig,mire kész lett a kromoszóma vizsgálat).

Nekem az a véleményem, hogy most mindenki isteníti ezeket az újfajta vizsgálatokat, de ezeknél is nagyon sok a tévedés!!! Csak a dokim kismamái között folyamatosan van 2-3-4 anyuka, akinek pozitívra hozzák ki az eredményét, teljesen alaptalanul!

Nekem egy genetikus doktornő mondta, hogy elég sok kismamánál egész egyszerűen alkatilag eltérőek ezek az értékek, de hogy miért, annak okát soha nem fogják tudni megmondani.

Nekem pl. az AFP az első gyereknél is pontosan ugyanilyen érték volt, én mérget mertem volna rá venni, hogy a másodiknál is ugyanannyi lett-és bejött. De a kolléganőm ugyanígy volt, csak nála még alacsonyabb volt az AFP mindkét babánál.


Nyugodj meg, nálad sincs semmi baj, egyáltalán nem rosszak az eredményeid!!! Nem szabad azokkal foglalkozni, akik az 1 a soktízezerhez eredményeikkel kérkednek! 18 hetesen menj el egy nagyon profi 4d genetikai UH-ra, kérd, hogy szűrjenek a Down gyanújelekre, és ha ott is minden rendben lesz, akkor teljesen megnyugodhatsz!!!! Igaz, hogy az UH sem mutat ki mindent, de nagyon sok bajt ki tudnak vele szűrni!!! (Én rákérdeztem egy nagyon-nagyon elismert genetikus doktornál, hogy neki mi erről a véleménye, és ő azt mondta, hogy ő mindig sokkal jobban hisz az ultrahangnak, mint a vérteszteknek.)

2009. máj. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztató válaszokat! Remélem, minden rendben lesz a babóval. Annyira szép volt UH-n, mindene megvan és működik, biztosan egészséges babóca, de ezektől az értékektől kicsit megijedtem. Mindenesetre megnyugtattatok, még egyszer köszönöm szépen! Boldog babavárást Nektek is!
2009. máj. 25. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!