Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt valakinek ilyen problémája?

Volt valakinek ilyen problémája?

Figyelt kérdés

Ma voltam NST-n. Minden okés volt (szerintem), de amikor bementem az orvoshoz ő teljesen máshogy látta. Azt mondta, hogy trachikardív a szívverése, de még éppen elfogadja. 160-170 között volt végig, mert mindig mocorgott, forgott, rugdosott. Ezt mondtam is neki, de mintha süket lett volna, nem válaszolt semmit. Az össz bajom annyi ezzel kapcsolatban, hogy nem is a saját orvosom volt, mert ő szabin van, pedig ő nem ijesztett volna így rám. Aki beugrott nem is foglalkozott azzal, hogy mennyire megijedtem, még rátett egy lapáttal, hogy ezt meg kéne minél hamarabb ismételni.


Igazából az lett volna a kérdésem, hogy volt valakinek ilyen NST eredménye, és mondtak rá trachikardív gyanút.


2012. jan. 12. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Inkább ismételjék feleslegesen, mint hogy elnézzenek valamit!
2012. jan. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem extrém módon leesett a pulzusa. A doki azt mondta, csk kimozdult a baba és nem volt ismétlés. Szüléskor, mikro bementem a kórházba és megnézték a papírt, kérdezték, hol az ismétlés róla? Mondom, az nem volt. A dokik vészjóslóan összenéztek. Rohadtul beparáztam, de semmi baja nem volt a babának, most már 4 éves.
2012. jan. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ÉN hasonlóképp jártam a múlt héten. Szabin volt és akihez bemenetem az meg kb.lesz@arta a fejem csak aláírta és elrohant. ÉN meg ezértg idegeskedtem,h. Nem mondott semmit mert a CTG-s hölgy egy kicsit megijesztett de nálam épp ellenkező volt a helyzet. Alacsony volt, olyan 116 és 130 között a szívfrekvencia. Annyival voltam jobb helyzetben mint Te, hogy engem már rörtön CTG-ről átkísért a hölgy uh-ra,h. Nézzenek nálam áramlást ami szerencsére jóvolt. De azt mondták,h. Majd a doki elmondja amit kell, ehhez képest úgy írta alá a papíromat,h. Rá se nézett, de komolyan! Épp ma voltam a saját dokimnál végre és ő megnyugtatott,h. Nem is volt az olyan rossz de jó,h. Megnézték uh-n. A mai CTG-m teljesen jó lett. Most ébren volt a baba, a múltkor végig aludt akárhogy mozogtam meg nyomkodták a hasam. Különben való igaz, h. Az enyém akkor kicsit alacsony volt a tiéd meg kicsit magas. Ahogy utánaolvastam (kb. Fél napig ezzel voltam elfoglalva) 120 és 160 között normális a szívfrekvencia. Nem árt ha megismétlik, mikor mész? Amúgy biztosan nem olyan gáz mert akkor tuti nem engednek csak úgy el. Veled legalább szóbaállt a doki. :O Szerintem nyugi, a legközelebbi biztosan jólesz.
2012. jan. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

szerintem mint laikus anyuka

is alacsony ez az érték. egy mozgó babának 180-190-ig is felmegy a szívverés, a nyugalmi álalpotban van 150-160. 140 alatt meg túl alacsony, én ekkor cukrott kaptam vénásan a szülésnél. Vagy is ha sokat mozgott akkor minden mozgásnál hirtelen felmenö értéknek kell lennie.

2012. jan. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedden kell újra mennem, akkorra már a dokim is újra dolgozni fog, illetve megyek hozzá magánra is! Nagyon remélem, hogy nekem is jobb lesz már kedden!

Köszi a nyugtató szavakat!!!

2012. jan. 12. 17:42
 6/9 anonim ***** válasza:

Èn elmennék megismételtetni a helyedbe még holnap. föleg mert nem bízol az orvosban sem.

Egy mozgó babánál folyamtos fel-lemenö értékeknek kell lennie, ami ilyen kiugrás szerüen van. ha alszik akkor lehet egy szinte egyenes vonal, vagy ami csak 10-t megy feljebb. viszont ha nyugalmi az álalpot akkor meg rögtön megismételtetik, pl egy vizsgálat után, így akkor felébred és a következön már jó lesz. ha nem akkor meg irány pl egy UH amit elözönél is csináltak.

2012. jan. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én szülés előtt 1 hónapig kórházban feküdtem. Egy nap 2x csináltak NST-t reggel és este, akinek hasonló volt mint a tied újra csinálták neki. Nálam is volt ilyen, mint a tied és a következő napon már indították a szülést, mert már probléma volt a babával. Szerintem is holnap kérj ismétlést.
2012. jan. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Volt, hogy lement 140-150-re is, de inkább a magasabb tartományban volt. Az a baj, hogy holnap még mindig nincs orvosom, ha megint más jön aláírni és kételyek között hagy, megint felesleges volt. Az lesz a legjobb szerintem, ha holnap felhívom az orvosomat és időpontot egyeztetek vele. Ha nem jó neki, akkor kedden találkozunk.
2012. jan. 12. 19:14
 9/9 anonim ***** válasza:
17.34-es vagyok. Ha lement 140-re is akkor tényleg nem lehet olyan borzasztó rossz. De csak találgatok. Azt hittem mindig magas volt. Telefonon azért beszélj majd a dokiddal ha lehet. Sajnos az enyém ki volt kapcsolva szabi alatt.
2012. jan. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!