Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A konkrét kérdésre valaki...

A konkrét kérdésre valaki tud-e válaszolni, volt-e már hasonló jellegű problémája valakinek?

Figyelt kérdés
34 éves vagyok 12 hetes terhes. Március 17-én voltam Bp-en a géndiagnosztikai központban ahol elvégezték a kombinált tesztet. A vérvizsgálat eredménye negatív lett, ám a nyaki redő vastagsága 2,6, amitől elkeseredtem. Tud nekem valaki megnyugatót mondani? Végeztessem el az amniocentézist?
2010. márc. 18. 11:16
 1/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
igen, azt hiszem, a helyedben én elvégeztetném. a kombinált teszt, bár megbízható, csak "esélyeket latolgat", az amnio a tuti biztos...
2010. márc. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is annyi volt, de én úgy tudom, 3-ig jó. Azóta megszületett a lányom, makk egészséges.
2010. márc. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
én a helyedben mindenképp elvégeztetném.!!!!
2010. márc. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
én is azt hiszem , hogy 3 mm-ig elfogadható az érték, pláne negatív véreredménnyel. Az amnio-t mérlegelni kell, mert bár 2% esélyt adnak a spontán vetélésre (ez csak statisztika, és elmélet!), nem biztos hogy lelkileg jó belekerülni abba a 2%ba....
2010. márc. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A nyaki redő vastagsága még tűréshatáron belül van.


Igazából az dönti el a kérdést, hogy akkor is vállalod-e a babát, ha Down-kóros. Ha igen, akkor az amnio felesleges. Ha mindenképpen elveteted Down-kór esetén, akkor jogos, sőt logikus az amnio.


Orrcsontot néztek? Ha az megvan, akkor a Down-kór nem valószínű. Illetve ott van még a kobinált teszt a 16. héten, bár az sem eredményt ad, csak kockázati becslést.

2010. márc. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én barátnőmnek ugyanez volt a problémája mint neked. Ő nem ment el, de végig izgulta az egész terhességet, hogy mi lesz. Neki azt ajánlották eleve, hogy vetesse el mert downos lesz. Nem tette meg és bizony nagyon jól tette mert egészségesen született meg a babája.

Nekem a véreredményem volt rossz, én elmentem a magzatvizvételre. Nehéz döntés volt, rettegtem, hogy elveszitem és mi van ha... Én nem hiszem hogy el tudtam volna akkor is vetetni. Viszont mikor megjött az eredmény hogy egészséges nagyon örültem hogy elmentem mert nem kellett végigizgulnom még 5 hónapot. Most már azt mondom hogy jól tettem. Maga a vizsgálat semmi, utána pihenni kell. Ma már nagyon ritka, hogy elmegy tőle a baba, és azt mondják, hogy általában olyannak megy el utána ahol gond volt. Nagyon nehéz döntés, én már csak tudom, ezt csak egyedül te döntheted el.

Minden jót neked!

2010. márc. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2,5 nyakiredő miatt elküldtek kombi tesztre. Az Istenhegyire mentünk. a kombi teszt negatív, de a nyaki redőt 3mm-nek mérték már. azt mondta a doki nyugodjak meg, minden oké, orrcsont látszik. most vagyok 30 hetes. igaz 26 éves. de azóta minden vizsgálat rendben van! Ja és amikor nézte a nyaki redőt, volt egy 3,2mmes eredményem is és a kombi tesztet ahhoz kérte! így lett negatív!


nyugodj meg! egészséges a pici!

2010. márc. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy 3-ig jó!
2010. márc. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom h 3-ig jó.Nekem előző héten mondta a doki és már volt orrcsont is.


12 hetes km

2010. márc. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!