Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorterhelésnél milyen magas...

Cukorterhelésnél milyen magas eredménynél kell már az inzulin?

Figyelt kérdés
Sokan írják hogy magas lett a cukra és diétára ítélték. Mennyire rossz eredménynél kell már az inzulin és mikor még csak a diéta?
2012. jan. 12. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt hiszem 11 felett már cukorbetegségről beszélnek, gondolom az már inzulint is jelent. 8-11-ig "csak" inzulin rezisztencia.
2012. jan. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
7,8 felett diéta van, aztán ellenőrzik x időnként (van, ahol hetente, van, ahol tágabb időközönként), és ha a diéta ellenére magasan marad, akkor kell inzulin.
2012. jan. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem 8,3 volt az eredményem. 180 grammos szénhidrát diétán volta. Kb. 1 hónapig nagyon szépen 7 alatt volt a cukrom, utána viszont a hormonok hatására már nem volt elég a diéta egy nap többször ment hét fölé, így inzulint adtam magamnak a szülés pillanatáig.
2012. jan. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek a válaszokat. Sajnos anyukám és apukám is cukorbeteg. Nővéremnek mind két terhessége alatt kialakult a terhességi diabétesz. Én most első babámat várom és hétfőn megyek terheléses cukorra. Viszont itthon kíváncsiságból megmértem éhgyomorra aztán reggeliztem és rá egy órára ismét megmértem. Éhgyomorra 4,6 lett, de reggeli után 1 órával 9,6. :( Félek tőle.
2012. jan. 13. 09:08
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, ne félj, én is diétázom már a második terhességemmel és ki lehet bírni. A 9,6 az elég soknak tűnik, persze attól is függ mit ettél. Bármi is lesz az eredmény, azt tartsd szem előtt, hogy a kisbabádnak úgy lesz jó, ha hallgatsz az orvosokra és az ő egészségét véded. Nekem legalábbis ez a hozzáállás segített.
2012. jan. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) Persze végig csinálom amit kell, hisz évek óta várunk erre a babára. Bármit vállalok érte. Csak egy kicsit a szurkálástól félek. Még ha más szúr meg azt bírom de én magamat? De majd meglátom, lehet csak diéta kell.

Enni azt ettem amit szoktam egyébként is mert kíváncsi voltam akkor mennyi. Hát, csökkentenem kell a szénhidrátot. Ma már odafigyeltem és reggeli után 6,5 volt a cukrom. Csökkentettem a szénhidrátot. Kemény. :)

2012. jan. 13. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!