Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy számolja ki az orvos...

Hogy számolja ki az orvos hogy mennyi idős terhes vagy? A magzat mérete vagy az utolsó menstruáció alapján?

Figyelt kérdés

Nekem március 27.-én volt meg utoljára. 24 napos a ciklusom.

Múlthét pénteken voltam orvosnál. Azt írta a papíromra hogy

öt hetes. Petezsák 14 mm-er. Viszont a neten több kalkulátorral is kiszámoltam és mind hét nyolc hetet mutatott. A múlt héten most meg nyolc kilencet. Anyukám meg nagymamám is kiszámolta ahogy nekik számolta a védő nő és nekik is nyolc hét jött ki. Akkor most mi van lehetséges hogy az orvos elszámolta magát? Szóljak erról a védő nőnek?


2009. máj. 25. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

sztem ez a doki a baba mérete alapján számolt. amugy az uccso mensi elsö napjátol 40 hét.. ha igy számolsz ahogy a doki akkor számolj te is 38 hétre.

32

2009. máj. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

ált. menstruáció alapján számolják.az öt hét tényleg kevés a márc 27hez, lehet, hogy elszámolta, vagy a baba mérete alapján ekkora, mert mondjuk később fogant középidőnél, de a 3 hét azért sok, kérdezz rá mindenképp. amúgy nekem tavaly márc 25 volt az utolsó mensim, és ilyentájt voltam énis dokinál először, szval ha megvan még az első lelet megnézem neked hogy számoltak és mit.

jan 2-3ra lehetsz kiírva, ugye? :)

2009. máj. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen úgy valahogy.
2009. máj. 25. 17:48
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
nah megtaláltam, május 27én voltam, vagyis egy héttel később mint te, menstruáció alapján 9 hetesnek számolták méretei alapján 7,5 hetesnek. más méret alapján meg 8hét2naposnak, szval nincs két egyforma : )
2009. máj. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is pont marcius 27-en volt utoljara meg ,en most 8+4 vagyok pontosan de nekem 28 naposak pontos a ciklusom,te meg azt irtad,hogy 24 naposak a ciklusaid ugyhogy nem ertem akkor most mennyi idos vagy?Uh-on ha voltal ott pontos idot kapsz,pedig biztos kellet mar lenned!Ott mit irtak a papirjaidra?Nem irta az idot.
2009. máj. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Még nem voltam ultra hangon. A védőnő nyolc hetet számolt, de hatot írt a papira mivel előtte egy héttel az orvos öt hetet irt rá. Azt mondta ultrahangnál kifog derülni az eltérés.
2009. máj. 26. 16:26
 7/8 anonim ***** válasza:
ha nem voltál UH-n honnan tudod mekkora a petezsák?
2009. máj. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mikor először voltam orvosnál hogy nem jött meg akkor csinált últrahangot.
2009. máj. 27. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!