Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt másnál is olyan hogy...

Volt másnál is olyan hogy kisebb volt a magzat mérete az átlagnál?

Figyelt kérdés
Később bepótolta a lemaradást?
2012. jan. 14. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem pótolta be szerintem. Pontosan 40 hétre született 2800 grammal és 49 centivel. 20. heti uh-n hozták rám a frászt, hogy nagyon kicsi, ezért 22. héten újranézték, rendesen fejlődött. Két héttel volt kisebb.

De nekem meggyőződésem volt akkor is és most is, hogy el lett számolva, kevés rásegítéssel (azt mondták, valakinek beindul ettől, valakinek nem) indult be a szülés, nőgyógyász csinált valamit odalent.

2012. jan. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Nekem az UH-okon végig 1 héttel kisebbnek írták a méretek alapján, ehhez képest 39+0 hétre született, 3450 gr 52 cm...

Az UH-on azért nem tudnak teljesen pontosan becsülni.

2012. jan. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

Az első babámnál végig azzal ijesztgetett a doki, hogy túl pici, két kiló sincs, méhen belül el fog sorvadni, stb. Nos, egyrészt én tudtam, amit nem hitt el nekem, hogy mivel életemben nem volt normális ciklusom, így nem is lehet abból számolni, tehát eleve két héttel kisebb a baba. Másik, hogy örökölte a fejformámat és kicsi feje volt alapból. Még jó, hogy nem engedtem indítani, két héttel később spontán megindult a szülés és egészséges, egyáltalán nem túlhordott, 3800g-os babát szültem.

Az uh becslésekre nem szabad adni, azóta megtanultam. És orvost váltottam.

2012. jan. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az elejetol kisebb?

Mert akkor nem is kicsi, csak kesobb fogant.

Kb a 14. hetig egysegesen nonek a babak, ha mar akkor is kisebb volt, akkor szimplan fiatalabb a terhesseged.

Egyebkent egyreszt utana sem nonek hetrol hetre egyforman, siman lehet, hogy 2-3 hetig kevesebbet no, mint az atlag, utana viszont tobbet. Az is lehet, hogy a mehlepenyed a vegeig kevesbe fog meszesedni mint az atlag es sokat hizlal a baban az utolso hetekben.

Es igen, az is lehet, hogy nem kozel 4 kg-os, 55-58 cm-es babat szulsz, hanem 2600 grammos 49 cm-es babat, de ez sem gond, hidd el, hogy ugyanolyan formas lesz es szep. :)

Nem szuletnek a babak egyforma nagysagunak, vannak kisebbek es vannak nagyobbak, ez nem hiba egyaltalan.

2012. jan. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is mindig kisebb volt kb.10 nappal bár nekem 2havonta jöttmeg, így persze,h. Kisebb volt hisz később fogant. Az,h. Neked mondjuk normális ciklusaid vannak tegyük fel, még nem azt jelenti,h. Pont közèpidőben fogant,simán lehet,h. Mondjuk 1 héttel később. Szóval ne aggódj emiatt! Nekem is volt,h. visszahívtak 2hét múlva,h. Megnézzék nö-e rendesen de nőtt rendesen. Végül elvileg 41 hetesen született 3160g-al és 52cm-el.
2012. jan. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt kellene tudni, mennyivel kisebb? Ha 2 héttel, az még belefér. Ha többel, akkor már lehet, hogy gond van. Na nem kell rögtön megijedni, biztos, hogy a doki is jobban fog figyelni. Nekem 5-6! héttel volt lemaradva, és alig több mint két kilóval született időre, teljesen egészségesen. Amúgy sok oka lehet ennek, méhlepény meszesedik, kevés magzatvíz, stb.
2012. jan. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!