Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mehet a folsav három hónappal...

Mehet a folsav három hónappal a tervezett terhesség előtt?

Figyelt kérdés
És hogyan kellene szedni? Evés előtt, után, reggel, este?
2012. jan. 15. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
37%

A folsav elvileg a természetben is megtalálható, pl sok magban, spenótban.


Hogy szedjed? ahogy akarod. a folsav egy vitamin készítményben van benne így akkor veszed be amikor akarod.


szedheted elötte, de szerintem ne vidd túlzásba. mesterséges vitaminok nem a legjobbak a szervezetnek, így ha heti párszor bekapsz 2-3 darabot az pont elég ha esetleg még nem tudod hogy terhes vagy.

2012. jan. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze mehet. Mire kiderül a terhesség addigra a velőcsőzáródás kb lezajlik, és olyankor kell leginkább a folsav, szóval érdemes szedni tervezéskor is.
2012. jan. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Utolsóval maximálisan egyetértek, nekem a genetikai vizsgálaton mondták, hogy aki nem szedi már terhesség előtt, terhességkor már semmit sem ér. Én terhes vitamint szedtem, nem folsavat, és mindig reggel vettem be reggeli után.
2012. jan. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én napi 1 szedtem dokim javaslatára E vit.együtt Novembertől és Márciusba lettem terhes.37 vagyok fiam 6hetes.
2012. jan. 16. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Lányok, hány milligrammos folsavat szedtetek? Nálunk a patikában csak 5 mg-os van, és sokallom...Habár mindenütt azt írja, hogy vízben oldódó vitamin lévén a felesleget kipisilem, mégis zavar a dolog, mert mindenütt ennek a tizedét ajánlják csak...
2012. jan. 18. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!